Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik zużycia klocków hamulcowych


bolekf22222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z czujnikiem zużycia klocków hamulcowych. Auto to A4 B7 2006r. 1.9TDI.

Wymieniłem klocki, niepotrzebnie, bo jeszcze miały ok. 10mm materiału ściernego, następnie zmostkowałem przewody od czujników, później nawet zlutowałem, bo myślałem, że nie ma styku, przewody były zaśniedziałe.

Nic to nie dało, dalej na pół fisie komunikat o zużyciu klocków.

Szukałem w kodowaniu licznika, nic tam nie było odnośnie klocków.

Następnie w adaptacjach, kanał 60, faktycznie jest podpowiedź nawet, że +00004 to klocki (standard), u mnie było kodowanie w kanale 60 - 1045, po zmianie na 1041, nie przyjmuje kodowania, więc nie da się przekodować.

Pozostaje tylko sygnał bezpośrednio przy liczniku. Może ktoś podpowie który pin w liczniku odpowiada za czujnik zużycia klocków hamulcowych i gdzie go zmostkować, do masy, czy plusa, bo już mi ręce opadają, mnóstwo czasu i kasy stracone, a kontrolka nadal razi w oczy.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bolekf22222 napisał(a):

po zmianie na 1041, nie przyjmuje kodowania, więc

Wpisałeś najpierw login 13861 zanim próbowałeś zmienić w adaptacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat się nie pojawił żaden, po prostu, po wpisaniu wartości w k60, z 1045 na 1041, po naciśnięciu test, zmienia wartość z powrotem na 1045 i tak można, z wpisywaniem "security acces" lub bez, nie ma to znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vcds, o ile się orientuję klonem, ale musiał bym się zapytać, chociaż robiłem już długie kodowania w nowszych autach i bez problemu dawał sobie tadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...