Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z klimatyzacja, nagrzewnica oraz podgrzewanie fotela kierowcy


Bartizbarti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, a więc od tamtego roku jestem posiadaczem A4 B7 która jak do tej pory jeździła w naszej rodzinie od 2016r. także większość histori napraw/serwisów znam, ale nie o tym ten post. W tamtym roku zauważyłem, że klimatyzacja no po prostu nie działa, byłem na nabiciu klimatyzacji 2-3 dni efekt nawet zadawalający, ale po tym czasie znów to samo. Po zjechaniu na 16 stopni z nawiewów nawet nie wieje żadne powietrze - czyli brak czynnika co za tym idzie nie szczelność?

Teraz temat z nagrzewnicą, od zeszłej zimy zauważyłem ze kratki nawiewu po stronie kierowcy wieją ciepłym powietrzem, natomiast po stronie pasażera wieją (najprawdopodobniej) z temperaturą jaka jest na zewnątrz pojazdu, od mechanika usłyszałem, że pewnie nagrzewnica i że  roboty z tym od cholery - sciąganie deski rozdzielczej, natomiast na internecie po wpisaniu podobnej frazy wyskakują tematy z "Silniczkiem nagrzewnicy" nie kosztuje on dużo, a przecież zawsze można spróbować kupić i akurat zaskoczy. Co o tym sądzicie?

Jeszcze jedno pytanie z tymi silniczkami, gdy ściągnąłem schowek bawiłem się panelem klimatyzacji zauważyłem ze po naciśnięciu przycisku odpowiadającego za "zamknięcie obiegu" silniczek obok klapy  pracuje ale klapa [zobacz załącznik] się nie otwiera tak powinno być?

Ostatnie pytanie nt. podgrzewania fotela kierowcy przestało ono działać również w tamtą zime, kostki od fotela posprawdzane "niby" wszystko z nimi w porządku, czyli przepaliły się maty? opłacalne jest robienie tego czy lepiej nabyć nowy fotel ze sprawnymi matami?

Dziękuje za odpowiedzi.

obraz_2023-09-29_193809575.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...