Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z nawiewów wieje tylko zimne powietrze


pawlo0933

Rekomendowane odpowiedzi

Część. 

Z nawiewów wieje zimne powietrze. Gdy auto się nagrzeje przewody od nagrzewnicy są gorące, po włączeniu ogrzewania przez chwilę wieje ciele powietrze a potem już tylko zimne a przewody też są zimne. Myślałem że może zamieniona więc była płukana i nic nie dało a przepływ jest.Co może być?? Z góry dzięki za odpowiedź. Pacjent a4b5 1.9tdi 115km

Edytowane przez pawlo0933
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem że jak włącze nawiew na klimę na 18 stopni to jest ok a jak włącze econ to szyby zaczynają lekko parować a powietrze dalej wieje zimne. Czy co? Nie szczelna nagrzewnica?? Ale jak jak jest zimna i płyn do niej nie dolatuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pawlo0933 napisał(a):

Dziś zauważyłem że jak włącze nawiew na klimę na 18 stopni to jest ok a jak włącze econ to szyby zaczynają lekko parować a powietrze dalej wieje zimne. Czy co? Nie szczelna nagrzewnica?? Ale jak jak jest zimna i płyn do niej nie dolatuje.

podłącz VCDS tak jak pisał @Muskel1 pewnie zawiesił się silniczek od regulacji temperatury. Jak nie wyskoczy żaden błąd (jest to mało prawdopodobne) to należy zrobić nastawy podstawowe silniczków  - opis znajdziesz na forum w dziale zrób to sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slniczek raczej ok. Była strasznie napowietrzona. Odppwietrzylem i zaczęło grać, raz mocniej potem słabiej potem znów mocniej później ledwo letnie. Gdy ponaciskam górny przewód od chłodnicy grzeje o wiele lepiej. Co dalej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak układ był zapowietrzony to którędyś te powietrze musiało się tam dostać. Sprawdź czy nie masz przypadkiem jakiś przecieków. Częstym problemem jest nagrzewnica, która z uwagi na to, że lata światłości ma już za sobą lub trochę przerdzewieć. U mnie był podobny problem, miałem malutki przeciek przy nagrzewnicy i nie mogłem go zlokalizować z uwagi na to, iż był na tyle mały, że to co wyciekło po pewnym czasie parowało. Długo z tym walczyłem, ale za namową znajomego dobrałem się do nagrzewnicy i ona właśnie była przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...