Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podnoszenie mocy jakie graty, co zrobić?


Damian2401

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam 1.8T AVJ 205 TKM przebiegu i chciałbym zrobić stage 2 ? Lub 3?  seria na seryjnych podzespołach 173km i 247Nm po czym wymieniłem parę rzeczy: 

2.5cala wydech od początku do końca, kat został.  

Wtryski 382ccm od bosch.

Środkowy intercooler ze sportowymi szlaufami. 

K&N filtr powietrza. 

Wyszło 214km i 368Nm 

 

Teraz chciałbym mieć coś około 270km do 350km i 450nm lub więcej, Autem będę jezdzic codziennie. Co muszę zrobić wyminiec żeby osiągnąć taki wyniki ? Wystarczą same kute korby jeśli tak to czy wystarczy zplanować głwoice czy będzie trzeba też blok planować?? 

 

Podzielcie się waszymi informacjami i opiszcie pls :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez otwierania słupka silniki wytrzymują 300KM i 400niuta. Poza tym żeby tyle osiągnąc to turbo hybryda k04, a to nie jest p&p, większe wtryskiwacze paliwa, duży IC, tip, sprzęgło mocniejsze i pompa paliwa. Ciekawe jak silnik będzie zapłon przyjmować.

27 minut temu, Damian2401 napisał(a):

214km i 368Nm 

Bardzo optymistyczny wynik na seryjniej małej sprężarce k03.

Poza tym masz temat o etapach podnoszenia mocy w 1.8t, miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, przem8 napisał(a):

Bez otwierania słupka silniki wytrzymują 300KM i 400niuta. Poza tym żeby tyle osiągnąc to turbo hybryda k04, a to nie jest p&p, większe wtryskiwacze paliwa, duży IC, tip, sprzęgło mocniejsze i pompa paliwa. Ciekawe jak silnik będzie zapłon przyjmować.

Bardzo optymistyczny wynik na seryjniej małej sprężarce k03.

Poza tym masz temat o etapach podnoszenia mocy w 1.8t, miłej lektury.

Nie pamiętam czy turbo było zmieniane czy same talerze w środku na inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350 km i 450nm na nie otwieranym słupku :facepalm: korba na pewno nie wytrzyma zbyt długo no i sprzęgło

mam wtryski paliwa na zbyciu pod te moce 630cc przy 3 barach bosch jak coś to pisz na PW

Edytowane przez hopek03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hopek03 napisał(a):

350 km i 450nm na nie otwieranym słupku :facepalm: korba na pewno nie wytrzyma zbyt długo no i sprzęgło

mam wtryski paliwa na zbyciu pod te moce 630cc przy 3 barach bosch jak coś to pisz na PW

Napisałem: czy wystarczą kute korby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Damian2401 napisał(a):

Napisałem: czy wystarczą kute korby

Przepraszam nie doczytałem do końca :kox:

jak już rozbierzesz słupek to pakuj Kutom korbę pod sworzeń 20mm do tego tłoki pod sworzeń 20mm typu BAM , AEB itp lekko je wybrać aby odprężyć silnik , turbo polecam jeżeli to nie będzie stroker K04 064 dlatego że w miarę będzie wstawać i wygeneruje uśredniając 300-330km na 98bp lub turbo z 2.5 daza ale później będzie wstawać i wygeneruje ciut więcej mocy ile nie powiem ci ale w strokerze 2.0 to pomiędzy jednym turbem a drugim około 30-50 mkm więcej

wszystko zależy od wielu rzeczy ile mocy wygeneruje dany silnik z danym osprzętem te podane wartości są uśrednione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...