Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wtryskiwacze A4 B7 1.9TDI BRB - robić regeneracje czy szukać nowych lub używanych?


kaoper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pacjentem jest a4 b7 1.9 tdi brb 

W którym wtryski już nie domagają wiec mam kilka pytań po pierwsze czy opłaca się robić regeneracje czy szukać nowych lub używanych a drugie pytanie 

to mam na stanie wtryski z 1.9 ale bls i 105 koni a jak dobrze wiemy brb ma ich 116 wiec po prostu ciekawi mnie czy te wtryski będą pasować i czy nie będą zabierać mocy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWW.FACEBOOK.COM

Diesel System Nadarzyn, Nadarzyn. 945 likes · 2 talking about this · 3 were here. Jedni z najlepszych specjalistów w Polsce od układów zasilania silników Diesel-a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz że pompki niedomagają?

90 % ludków wysyła dobre pompki do regeneracji i 50 %z nich otrzymuje z powrotem pompki w gorszym stanie niż przed regeneracją ......😁

Większość usterek i niedomagań układu wtryskowego w PD-kach to problem z uszczelnieniem jednej lub rzadziej kilku pompek w ich gniazdach....

Nowe uszczelnienia pompek na których świrują korekcję , dokładna weryfikacja i czyszczenie gniazd + przylgni o które opierają się mosiężne podkładki , czystość i nowe śruby mocujące , montaż zgodnie z procedurą zazwyczaj załatwiają sprawę ....😋

Zalecana jest też przy tej robocie zamiana miejscami pompek o najwyższych i najniższych korekcjach, w przypadku braku poprawy będzie wiadomo czy problem jest w pompce czy na konkretnym cylindrze 😎

Co do tych pompek zBLS-a to (jeżeli są sprawne) na 99% będą śmigać w BRB bez problemu.

W trzy cylindrowym AMF-ie (75KM) od 10 lat śmigają u mnie pompki od siedemdziesięcio konnego silnika i nie ma z nimi problemu :)

 

Edytowane przez piotrsob1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrsob1 twierdze z tego, że mysle ze uszczelki sa raczej okej poniewaz auto odpala bez problemu czy stoi tydzień czy miesiąc od strzała a jak by uszczelki były słabe to już by tak kolorowa nie było dlatego stawiam na wtryski i walek rozrzadu ponieważ auto się zaczyna już telepać jak stoi w miejscu  i gdy np jadę na tempomacie to po prostu jak by już wtrysk zalewał w dodatku na kompie bardzo słabe wyniki dwóch były ale wielkie dzięki za info po prostu przełożenie z tego blsa wtryski lecz trochę się obawiam czy bezie chodzić bo one są pod 105km a w brb jest  116 dodam jeszcze że auto ma 360 tysięcy a wtryski są dalej seryjne 

20231016_173117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój temat o pompkach z przed lat:

Moje BPW też odpalało od strzała jeździło normalnie a na biegu jałowym, po pewnym czasie dostawało kurwicy ....😋

Może otworzy on u Ciebie nowe horyzonty w sprawie postawienia właściwej diagnozy 🙂

Porównaj swoje objawy do tych z mojego tematu.

Silniki Twój i mój to poza małymi różnicami ta sama technika , jeżeli chodzi o układ paliwowy,  rozrządu, głowicę to to samo ( oczywiście poza wydajnością samych pompek ) ......

 

Co jakiś czas zaglądam na forum , jakbyś miał jakieś pytania to możesz pisać na PW 😁

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...