Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biegi ledwo wchodzą Leon 1m


Frrrrr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od kilku dni mam problem z sprzęgłem, rano wsiadam do auta i ledwo da się wbić biegi, każdy ledwo wchodzi z oporem i naprawdę trzeba użyć siły, po kilkunastu km biegi zaczynaja wchodzić dużo lżej.

dodam ze pedał sprzęgła odbija w jakiś 75% a gdy już przejadę dłuższa trasę to dość ze biegi zaczynaja lepiej wchodzić to pedał zaczyna odskakiwać do końca. 
 

gdzie szukać problemu?

Nieszczelność?

zapowietrzony? 

wysprzeglik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Langista napisał(a):

Jak dawno płyn hamulcowy nie był wymieniany to pierwsze co kłania się jego wymiana, potem olej w skrzyni.

Olej w skrzyni 3 lata temu.

olej hamulcowy 4mies temu, był zielony zgnity stary a nowy żółciutki świeży,

z dnia na dzień wydaje mi się ze jest ciężej wbijać biegi do  momentu nagrzania silnika. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciepło był problem z wbiciem wstecznego, odpowietrzony wysprzęglik, nawet wymiana nie pomogła. Sprawę rozwiązało sprzęgło. U Ciebie jest odwrotnie, zacznij od odpowietrzenia wysprzęglika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwe żeby tak sam z siebie się zapowietrzył czy szukać od razu nieszczelności jakiejś? 
Wcześniej biegi wchodziły bardzo gładko

mam wrażenie ze z dnia na dzień, dzień po dniu, nasila się opór z wbiciem na zimnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Frrrrr napisał(a):

A czy jest możliwe żeby tak sam z siebie się zapowietrzył czy szukać od razu nieszczelności jakiejś? 
Wcześniej biegi wchodziły bardzo gładko

mam wrażenie ze z dnia na dzień, dzień po dniu, nasila się opór z wbiciem na zimnym.

Jeżeli było coś robione przy hamulcach z niskim stanem płynu to mogło się tak stać. Na starych wysprzęgliku można było wrzucić wsteczny, na nowym już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nieszczelność serwa hamulcowego może mieć wpływ na objawy które opisałem? Coś mam jeszcze z serwem, po wejściu do auta gdy jest na postoju dłuższym, pedał hamulca twardy jak skala, po odpaleniu i tak mega ciężko i ledwo hamuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było troszkę cieplej i kurczę troszkę mu przeszło, po odpaleniu na zimnym silniku, wsteczny trochę z oporem mocnym wchodził ale dużo lepiej niż w poprzednie dni a reszta biegów dużo lepiej niż w wcześniejsze dni, jutro jak znajdę czas będę próbować dojść o co chodzi :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...