Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie czujników zderzeń w A4 B6, nadal jest błąd air bag


adrianekxxxx
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Langista,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem posiadam a4 b6 sedan po kolizji wywaliło poduszki front i pasy reszta ok zakupiłem drugie czujniki o tych samych nr 8E0959651 jest błąd w sterowniku air bag ( czujnik wypadku dla przedniej poduszki powietrznej strona kierowcy g283 usterka elektryczna w obwodzie mil zapalona ) kody błędów 01738 i 01739 czujniki wymieniałem z 3 razy i nadal jest problem wiec nie wiemczy to crash data  czy sterownik uwalony dodam ze kiedyś juz robiłem auto po kolizji i błędy znikły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 trzeba wymienić wszystkie poduszki, napinacze jeżeli też strzeliły, uszkodzone czujniki i ich wiązki oraz jako wisienka na torcie, sterownik airbag + jego zakodowanie do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał(a):

W B6 trzeba wymienić wszystkie poduszki, napinacze jeżeli też strzeliły, uszkodzone czujniki i ich wiązki oraz jako wisienka na torcie, sterownik airbag + jego zakodowanie do auta.

No te które wystrzeliły zostały wymienione ale wywala tylko błąd czujników front tak nic więcej dam jeszcze sterownik do usunięcia crash daty   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak zakupiłem nowe czujniki za są za 220 zł o tych samych numerach to były sterownik poszedł do usunięcia crush daty Ale to nie pomogło zaryzykowałem swojego własnego auta przełożyć moduł i nadal jest probelm dodam ze sterownik został zaadaptowany i nwm co robic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza nie małymi problemami z elektryką to masz też problem z poduszkami z przodu, wymieniałeś je na nowe czy używki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Langista napisał(a):

Poza nie małymi problemami z elektryką to masz też problem z poduszkami z przodu, wymieniałeś je na nowe czy używki?

Używkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba trafiły Ci się jakieś wadliwe, bo błąd ewidentnie od uszkodzonej poduszki, tak jakby już po dzwonie była. Często przy wypadku np. w tył auta, przednie poduszki nie strzelają ale ładunek w nich ulega uszkodzeniu by pasażerom nie zrobić krzywdy. Wyglądają ok ale w środku lipa.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Langista napisał(a):

To chyba trafiły Ci się jakieś wadliwe, bo błąd ewidentnie od uszkodzonej poduszki, tak jakby już po dzwonie była. Często przy wypadku np. w tył auta, przednie poduszki nie strzelają ale ładunek w nich ulega uszkodzeniu by pasażerom nie zrobić krzywdy. Wyglądają ok ale w środku lipa.

Tylko co najlepsze w drugiej b6 nie ma tego błędu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I crashed my car   ,  front airbags deployed  , changed set belts , and  second half airbags and that's was it for me  ,  some say so i dont know is it true but think it is  , if  tree time crashed ,  you must change this 

WWW.EBAY.CO.UK

Find many great new & used options and get the best deals for Audi+A4+Airbag+ECU+Module+8e0+959+655+J at the best online prices at eBay! Free delivery for many products!

 next to  hand brake when you remove console

IMG-20200926-131514.jpg

 

 

 

 

 

 

 

IMG-20200926-134601.jpg

 

Someone said   this wire from must be changed after crash but i didn't and everything is fine  .maye this help you maybe not.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adrianekxxxx napisał(a):

Tylko co najlepsze w drugiej b6 nie ma tego błędu 

Czym kodujesz ten sterownik airbag?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...