Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nie działające oświetlenie ambient w A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Brak oswietlenia ambient. Działało cały czas nagle coś zasmierdzialo i zgasło oświetlenie. Komputer pokazuje taki błąd co to może być miał już ktoś taki przypadek ? Bezpieczniki sprawdzone jeden miał przepalona obudowę ale przejście było wymieniłem na nowy i dalej nic nie świeci.

 

 

 

 

Screenshot_20231105_132607_Gallery.jpg

Log-WAUZZZF43HA152353-182930km.txt

Edytowane przez Doniu_94

Opublikowano

Wrzucamy zawsze pełny auto-scan w formacie pliku .txt a nie jedno zdjęcie.

Opublikowano
  • Autor

Wrzuciłem pełen auto scan. Pomoże ktoś gdzie szukać problemu 

Opublikowano
Godzinę temu, Doniu_94 napisał(a):

Wrzuciłem pełen auto scan. Pomoże ktoś gdzie szukać problemu 

To nie jest pełny auto-scan. 

Wrzuć pełny auto-scan w postaci pliku tekstoweho .txt a nie zdjęcia.

Opublikowano
  • Autor

Wieczoram będę przy aucie to jeszcze raz sprawdzę teraz to robię z poziomu telefonu 

Zawartość dodana 47 minuty później

Udało się wrzucić pełen auto scan da radę coś z tego wyczytać co może być przyczyną 

Edytowane przez Doniu_94

Opublikowano

Masz gdzieś zwarcie w wiązce zasilającej ambiente.

Opublikowano
  • Autor

Czyli któryś kabelek się przepalił dobrze rozumiem ? 

Opublikowano

Ma zwarcie.

Opublikowano
  • Autor

A masz pomysł jak to najlepiej zlokalizować? 

Opublikowano

Nie będzie łatwo. Będziesz musiał wszystkie lampki ambiente odpiąć, następnie kolejno wpinać i dopiero uruchamiać zapłon, za każdym razem po wpięciu każdej lampki ambiente.

Opublikowano
  • Autor

A jak np odepnę lampkę nad nogami i się okaże że to ta to jak uruchomię zapłon to powinna się reszta zaświecić?  Czy pierw wszystko muszę na raz odpiąć? 

Edytowane przez Doniu_94

Opublikowano

Z innej beczki , czy w aucie było coś naprawiane , zdejmowane boczki drzwi , czy elementy wnętrza  lub montowane jakieś wyposażenie?

 

Opublikowano
  • Autor

Były demontowane silniczki od klap nawiewu bo nie było nawiewu na nogi boczki drzwi nie były ściągane. Więc chyba najlepiej zacząć sprawdzać oświetlenie po stronie kierowcy nogi panel środkowy a potem zdjęć boczek drzwi kierowcy 

Edytowane przez Doniu_94

Opublikowano
18 godzin temu, Doniu_94 napisał(a):

Były demontowane silniczki od klap nawiewu bo nie było nawiewu na nogi boczki drzwi nie były ściągane. Więc chyba najlepiej zacząć sprawdzać oświetlenie po stronie kierowcy nogi panel środkowy a potem zdjęć boczek drzwi kierowcy 

Tak , byc moze wtedy wiązka została uszkodzona. 

Opublikowano

Samo wymontowanie lampki nic nie da. Musisz wiązki rozpinać, bo nie lampka tylko wiązka ma zwarcie.

Poza tym, dobrze by było gdybyś w przyszłości takie informacje, które podałeś wyżej, od początku opisał. Tak jak kolega wyżej już pisał, istnieje możliwość, że w czasie ostatnio przeprowadzonych napraw uszkodzono wiązkę i tam zacznij szukać przyczyny.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

No dobra będę szukał może coś znajdę. Odkleję ten oploty od kabli i będę patrzał może coś znajdę.  Tylko dziwi mnie czemu nie polecial bezpiecznik 

Opublikowano
Godzinę temu, Doniu_94 napisał(a):

Tylko dziwi mnie czemu nie polecial bezpiecznik 

Bo oświetlenie ambiente nie ma własnych bezpieczników. Steruje nimi w pełni (w Twoim przypadku bo masz QQ2) sterownik BCM1 i w razie wykrycia usterki/zwarcia etc. odcina napięcie.

Opublikowano
  • Autor

A dobra wszystko jasne. A ten sterownik BCM mógł polecieć czy był by wtedy inny błąd? 

Opublikowano

Raczej nie. Dlatego odłącza napięcie aby nie uległ uszkodzeniu.

Opublikowano
  • Autor

Dobra dzięki panowie za informacje będę szukał może się obejdzie bez elektryka. Na następny raz będę dokładniej opisywał temat 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.