Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Na co można wymienić silnik 2.0TFSI DNUE w A4 B9?


Kune

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kiedyś uzyskałem ponoć w zakresie 2.0TDI na forum. Mam problem, ponieważ muszę wymienić silnik o oznaczeniu D.N.U.E. Ich ceny są mało atrakcyjne na rynku wtórnym - czy silnik ten jest zamienny z innymi na zasadzie P&P lub po przez wymianę jakiś elementów z D.N.U? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kune napisał(a):

WAUZZZ(osiem)V(dwa)LA0658(cztery)(osiem)

 

Dziękuję.

 

zamienia sie na DNUC z seata

poza tym tego oznaczenia silnika DNUE nie było w B9

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, to wiem że nie było ich w A4B9.
To że pasuje DNUC to wiem, liczyłem na jakieś inne oznaczenia, które są bliźniaczymi jednostkami, aby nie błądzić po omacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest eSowy motor, dlatego tak ciężko ogarnąć temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też nie tak do końca, bo jeździ m.in. w Arteonie, G VIIR, Seacie Cuprze, ale podobno także w Superbie. Wydaje mi się więc, że zamiennie coś powinno podejść, ale mi to z katalogu po VIN, nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

To jest silnik z platformy MQB.

Dziękuje, ale bardziej potrzebowałbym podpowiedź o nr na jakie się wymienia. Zakupiłem S3 ale 8F z przeznaczeniem pod części, ale ma kod silnika DNFB 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik to silnik i każdy ma swój kod. One się nie zamieniają na inne. Różny kod silnika oznacza zawsze pewne różnice w budowie, osprzęcie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2023 o 18:52, Muskel1 napisał(a):

Silnik to silnik i każdy ma swój kod. One się nie zamieniają na inne. Różny kod silnika oznacza zawsze pewne różnice w budowie, osprzęcie itp.

Akurat to zupełnie nie jest prawdą. Wiele silników jest bliźniaczych i można je stosować zamiennie. To samo ze skrzyniami i innymi rzeczami. Nie wspominam nawet o możliwości montażu 1.9TDI w miejsce 2.0TDI w A4B7 swego czasu, tylko trzeba było wiedzieć który pasuje w miejsce którego. Ba, nawet silnik poprzecznie montowany, można było założyć do wzdłużnego, zmieniając miski olejowe. Ale to dłuższa historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2023 o 16:20, Muskel1 napisał(a):

To żę można wsadzić inny silnik na miejsce jakiegoś tam nie oznacza, że są zamienne:facepalm:

Faktycznie. Jak coś pasuje dokładnie w takie same miejsce, i działa i jest takie samo, to faktycznie nie jest zamienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...