Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana chłodnicy w A4 B9


pz87

Rekomendowane odpowiedzi

Tez w związku z wyciekiem musze wymienić chłodnicę a dokładnie tę małą dodatkową chłodnicę (błędnie przez niektórych nazywaną intercoolerem - z racji że w niektórych wersjach silnikowych faktycznie jest w tym miejscu intercooler). Nie mniej jednak chce to sam wymienić do czego trzeba ściągnąć zderzak i przy tym poodpinać radary.

Oznaczenie chłodnicy: 8W0145804A

 

Chciałem zapytać może ktoś już robił sam taka wymianę:

1. czy faktycznie po ściągnięciu i odpięciu radarów - trzeba je jakoś dodatkowo kalibrować ? - widziałem film na youtube (ale kalibracja mechaniczna czyli ustawianie w zderzaku - co wydaje się bez sensu skoro zderzak trafia w to samo miejsce)? - a koszt takiej wymiany u mechaników to rząd około 1300zł

2. czy warto kupować oryginalną chłodnicę? - ktoś jest w stanie powiedzieć kto jest producentem dla Audi tych chłodnic? oryginał na allegro 600zł , zamiennik SRline 350zł, Marret 450zł

3. jakieś złote rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak zakończyła się operacja, czy wymieniałeś sam, jakieś trudności ??

Jaką finalnie chłodnicę założyłeś?

Czeka mnie ta sama operacja, więc chętnie zapoznam się z Twoimi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sir_Gustavo napisał(a):

Witam,

Jak zakończyła się operacja, czy wymieniałeś sam, jakieś trudności ??

Jaką finalnie chłodnicę założyłeś?

Czeka mnie ta sama operacja, więc chętnie zapoznam się z Twoimi doświadczeniami.

 

Hej nie wymieniłem. bo zimno cały czas a nie bardzo mam warunki. generlanie ja mam wyciek minimalny i to sobie bardzo powoli ucieka - zasadniczo nalałem płynu na full i zasadniczo nie widać ubytku -kontroluje co jakiś czas. Tamta ucieczka płynu co miałem to albo musiało gdzies przy którejś jeździe mocno zagrzać i wiecej uciekło albo było to spowodowane wlaniem dodatku od liquimoly do paliwo - do czyszczenia dpf - mozeliwe ze to tak dobrze wyczyściło że cześc płynu uciekła przez chłodnice EGR (tak przynajmniej wywnioskowałem czytając Internet). na szczęście sie uspokoiło (dodatku juz nie dodaje choć kupiłem 2) i narazie tak jeżdżę na wiosnę pewnie wymienię te chłodnice. Wiec moze bedziesz pierwszy i to ja podpytam o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica EGR to tak jak zwykła chłodnica, albo jest szczelna albo nie i cieknie. 

A płyn może uciekać w kilku miejscach:

IC wodny, pompa wody, złącza, chłodnica EGR w B9 to rzadko.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...