Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik stopu w A4 B6 włącza zapłon


piocio83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie mam problem kupiłem audi a4 b6 1.8t 2003rok po wciśnięciu hamulca zapalają się kontrolki ABS i ESP po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu kontrolki nie świecą aż do wciśnięcia hamulca potem znowu się świecą zakładam drugi czujnik i po podłączeniu kostki włącza się zapłon bez przekręcania kluczyka a jak wcisnę hamulec to zapłon nie świeci, myślę czujnik zepsuty podmieniłem czujnik z b7 to samo zapłon bez kluczyka i przy tym kontrolka kluczyka w ikonie auta. Dorabiana też jest instalacja pedału sprzęgła ktoś ma jakiś pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego podłącz auto po komputer i odczytaj błędy - bez tego szkoda cokolwiek rozgrzebywać. Jak wciskasz hamulec (przy pierwszym czujniku) to świecą światła stop??

Instalacja sprzęgła była dorabiana z uwagi na zmianę skrzyni z automatu na manual??? Jeśli tak to może ktoś przekombinował - gdzieś na forum znajdziesz opis takiej przeróbki - musisz dokładnie przeglądnąć połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest błąd czujnika stopu i coś z zasilaniem pompy ABS,a czy był przerabiany z automatu na manuał to nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź wiązki albo kolejny czujnik - w czujniku hamulca masz stały plus na światła stopu , a plus po zaplonie na sygnał czujnika do ecu - cos musi się w nim zwierać że stały plus przebija na plus zapłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szukał i dam znać co i jak,na tym czujniku co jest aktualnie w aucie jest dobrze stop działa i zapłon nie świeci,podmieniłem z b7 i zapłon świeci a jak wcisnąłem pedał to kontrolki gasły,miałem też niedrożny odpływ pod akumulatorem to może komputer też dostał wody i głupieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...