Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypienie przy odpuszczania sprzegla


Siumkaj
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. U mnie standardowo jak jedna rzecz naprawie w aucie to po chwili znowu coś się psuje 🤪

Dzisiaj potrzebuje pomocy z pedalem sprzegla, gdyż od kilku tygodni pedal sprzęgła przy odpuszczaniu wydaje dziwne piski. Załączam film z dźwiękiem i bardzo bym prosił o pomoc co to może być i jak to naprawić. Piszczenie trwa tylko podczas gdy odpuszczam pedał i trwa jakoś 10min od momentu włączenia silnika, po czym 10-15minutach jazdy sprzęgło przestaje skrzypiec. Zaobserwowałem (nie wiem czy słusznie), ale występuje to wg. mnie gdy na zewnątrz jest wilgotno/chlapa - auto stoi 24/7 na dworze. Pamiętam że zaczęło się to dziać jakoś na początku listopada, potem były mrozy i był spokój, teraz jest znowu dodatnia temp to i skrzypienie wróciło (tak wynika z moich obserwacji, nie wiem czy słusznie). Standardowo oznaczam bardzo pomocnego kolegę @Muskel1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Kiedy wymieniałeś ostatnio płyn hamulcowy?

Auto mam prawie 4 lata, za mojej kadencji nie zmieniałem. Wcześniej to nie wiem kiedy Belg zmienial (o ile w ogóle zmienial) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

No to najwyższy czas. Płyn powinno się zmieniać co 2 lata. Sprzęgło jest hydrauliczne i właśnie płyn hamulcowy jest tą hydrauliką sprzęgła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Muskel1 napisał(a):

No to najwyższy czas. Płyn powinno się zmieniać co 2 lata. Sprzęgło jest hydrauliczne i właśnie płyn hamulcowy jest tą hydrauliką sprzęgła. 

Dziękuję za pomoc. Postaram się ogarnąć temat do nowego roku i dam znać czy problem rozwiązany :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:jak nie, to będzie trzeba dalej szukać ale płyn po 4 latach już zaciągnął wody i należy go wymienić. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2023 o 19:36, Muskel1 napisał(a):

:hi:jak nie, to będzie trzeba dalej szukać ale płyn po 4 latach już zaciągnął wody i należy go wymienić. 

Witam, wracam z małym updatem - po wymianie płynu przestało piszczeć. Dziękuję bardzo za pomoc, pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...