Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolory LED-ów w przednich lampach A4 B8


komzuald

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, dzisiaj odebralem auto z aso gdzie wymienili mi jedna lampe, i niestety teraz jest taki efekt ze w nowej lampie led swieci bardziej jakby niebieska barwa, a w starej lampie bardziej taki wpadajacy w zolty, pytanie czy po prostu stara lampa juz jest przemeczona stad taki efekt, czy wystepuje kilka kolorow ledow w tych lampach? z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LED mają po prostu inną temperaturę światła. Stare są cieplejsze czyli liczba Kelvinów jest niższa, a nowe mają większą liczbę Kelwinów i są światłem zimnym. Czym większa liczba Kelvin, tym zimiejsze światło i wpadające w niebieski. Niska liczba Kelvin to światło cieplejsze wpadające w żółty.

Niestety ciężko jest dobrać pasujące lampy, gdyż w różnych okresach produkcji lamp, producentowi dostarczali różne diody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

LED mają po prostu inną temperaturę światła. Stare są cieplejsze czyli liczba Kelvinów jest niższa, a nowe mają większą liczbę Kelwinów i są światłem zimnym. Czym większa liczba Kelvin, tym zimiejsze światło i wpadające w niebieski. Niska liczba Kelvin to światło cieplejsze wpadające w żółty.

Niestety ciężko jest dobrać pasujące lampy, gdyż w różnych okresach produkcji lamp, producentowi dostarczali różne diody. 

a jest na to jakies rozwiazanie? czy kupno nowej drugiej lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nową zostawiłbym w aucie i szukałbym na miejsce starej innej lampy, z pasującą temperaturą światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał(a):

Na Twoim miejscu nową zostawiłbym w aucie i szukałbym na miejsce starej innej lampy, z pasującą temperaturą światła.

pisalem tez z jakas firma ktora regeneruje lampy i napisali mi cos takiego 

„Założyli panu zły reflektor w ASO co niestety jest notorycznym błędem 
Jeden reflektor ma odcień barwowy 09S natomiast drugi 13S
żeby to wyrównać musielibyśmy wymienić w dwóch reflektorach płytki + ew światłowody.
Ponieważ jeżeli wymienimy w jednej będą się dalej różnić temperaturą barwową.
Wielu klientów od nas, którym tak zrobili w ASO składa reklamację na usługę”

 

myslisz ze to moze byc prawda? i ciekawe co na to aso jak bym im powiedzial ze zalozyli mi jakas zla barwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tu chodzi o wyprodukowaną serię, tak jak pisałem już wyżej. Na naklejce na lampie widnieje napis tej serii 09S lub 13S....

W ASO możesz zapytać ale nastaw się na to, że wypną tyłek na Twój problem. Mieli zamontować nową oryginalną lampę i tak zrobili. Dla nich temat zamknięty, gdyż nie rozróżniają lamp po odcieniach i ich to nie obchodzi.

 

Nie rozklejałbym nowej lampy bo szkoda tam grzebać

 Poszukaj innej lampy na miejsce tej starej z takim samym numerem serii, widniejącym na nowej lampie. Wstaw zdjęcie naklejkiz obudowy nowej i starej lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Tak, tu chodzi o wyprodukowaną serię, tak jak pisałem już wyżej. Na naklejce na lampie widnieje napis tej serii 09S lub 13S....

W ASO możesz zapytać ale nastaw się na to, że wypną tyłek na Twój problem. Mieli zamontować nową oryginalną lampę i tak zrobili. Dla nich temat zamknięty, gdyż nie rozróżniają lamp po odcieniach i ich to nie obchodzi.

 

Nie rozklejałbym nowej lampy bo szkoda tam grzebać

 Poszukaj innej lampy na miejsce tej starej z takim samym numerem serii, widniejącym na nowej lampie. Wstaw zdjęcie naklejkiz obudowy nowej i starej lampy.

lewa to nowa, prawa stara, jak tu sie nie wk***ic jak auto cale oryginalne bylo, jakis pajac wymusil na skrzyzowaniu i teraz  2 lampy swieca roznie jak jakis ulep…

IMG_8442.jpeg

IMG_8443.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to bywa. Ja szukałbym prawej lampy mającej diody 09S.

Tylko numer części 8K0941032C też się musi zgadzać, bo są różne wersje (skrètne, nieskrętne, USA, Angliki itp).

Ty akurat masz nieskrętne EU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

No tak to bywa. Ja szukałbym prawej lampy mającej diody 09S.

Tylko numer części 8K0941032C też się musi zgadzać, bo są różne wersje (skrètne, nieskrętne, USA, Angliki itp).

Ty akurat masz nieskrętne EU.

 

dzieki, dzwonilem do aso, mowili ze po vinie wychodzi ta lampa co mi wsadzili, ale maja to jeszcze weryfikowac i dac mi znac co dalej robimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo po VINie wyskoczy im tylko numer części lampy 8K0...... i taką Ci zamontowali, natomiast numeru S ETKA im nie podaje bo nie ma tego w bazie danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Tak, bo po VINie wyskoczy im tylko numer części lampy 8K0...... i taką Ci zamontowali, natomiast numeru S ETKA im nie podaje bo nie ma tego w bazie danych. 

mowil ze wyskoczylo im 09S, zobaczymy poki co jeszcze nie dali nic znac, jak nic nie ugram to czeka mnie szukanie takowej lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komzuald napisał(a):

mowil ze wyskoczylo im 09S

To dlaczego wstawili 13S ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się skorygować, 8K0941032C to skrętna lampa, więc masz skrętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

To dlaczego wstawili 13S ?

tez musze sie skorygowac bo juz sam sie zamieszalem, po vinie niby im wyskoczylo 13S dlatego taka zamontowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Muszę się skorygować, 8K0941032C to skrętna lampa, więc masz skrętne.

napisali mi tak:

Reflektor jest prawidłowo zamówiony - jeżeli chodzi o oznaczenia 13S i 09S
dotyczą one żarnika i jego barwy. Żarnik zamontowany w lampie jest z
poprzedniej lampy więc powinien świecić tak samo.

Jeżeli jeden z ledów jest bardziej żółty to będzie to zużycie
eksploatacyjne. Potrzebuję zobaczyć jak to wygląda aby wydać decyzję

 

co o tym sadzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że olali sprawę. 13S i 09S nie dotyczą żarnika, bo jest tylko jeden typ D3S, który montowany jest do tej lampy, i oni montują tam tylko OEM żarniki o temperaturze światła ok. 4200 Kelvin.

Niech więc nie twierdzą, że cyfry te odnoszą się do żarników. Moim zdaniem (jak i zdaniem wielu osób), zamontowane są LED o różnej temperaturze światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku jest stara lampa? 

Masz gdzieś tę lampę, którą wymienili?

Porównywałeś naklejki czy mają takie same cyfry S i taką samą datę produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Z którego roku jest stara lampa? 

Masz gdzieś tę lampę, którą wymienili?

Porównywałeś naklejki czy mają takie same cyfry S i taką samą datę produkcji?

lampy byly takie same, daty tez bo auto nigdy nie mialo przygody, tylko jak im to teraz udowodnic ze sie myla, bo auto aktualnie wyglada jak jakis najgorszy ulep…

ciekawe czy jakis rzeczoznzwca moglby to potwierdzic, bo raczej slowo ludzi z internetu jest dla nich niczym, a nie widzi mi sie kupowac nowej lampy przez to ze ktos we mnie wjechal…

Edytowane przez komzuald
dodanie info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym problem właśnie, że ciężko będzie. Auto naprawiane z polisy po stłuczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

No w tym problem właśnie, że ciężko będzie. Auto naprawiane z polisy po stłuczce?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...