Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obroty silnika i kontrolka oleju w A4 B5 1.8T


sagem1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

moje autko to a4b5 1.8 AEB. 
zostawiłem autko na 2 tygodnie na parkingu. Mrozy do -16. Wrócilem po autko i ku mojemu zaskoczeniu autko odpaliło za pierwszym obrotem 😁 lecz po chwili zapaliła się kontrolka oleju i przestała działać wskazówka obrotomierza. Olej jest oczywiście na bagnecie a po odpaleni silnika olej jest rozrzucony na bagnecie. Nawet po przejechaniu odcinka x i rozgrzaniu problem nadal występuje. Co mogło się zepsuć od stania na mrozie?😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj na odwilż, może jest problem ze smokiem olejowym i ma słabe cisnienie oleju, kiedyś w a6 c5 zapalało mi kontrolkę od oleju mimo że olej był, okazało się że smok olejowy był do czyszczenia, zrzucałeś kiedyś miske olejową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Kupiłem je z sentymentu 4 miesiące temu więc jeszcze nie dłubałem. Oleje itp będę robił niedługo. 

 

W dniu 17.01.2024 o 19:30, Archiwum napisał(a):

poczekaj na odwilż, może jest problem ze smokiem olejowym i ma słabe cisnienie oleju, kiedyś w a6 c5 zapalało mi kontrolkę od oleju mimo że olej był, okazało się że smok olejowy był do czyszczenia, zrzucałeś kiedyś miske olejową?

Rozumiem że smok się pokaże po zdjęciu miski olejowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sagem1 napisał(a):

Rozumiem że smok się pokaże po zdjęciu miski olejowej?

tak miska olejowa w dół i masz smoka olejowego 

powiem tak czy pomoże rozwiązać twój problem czy nie to i tak się powinno zrobić profilaktycznie w 1.8t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Archiwum napisał(a):

tak miska olejowa w dół i masz smoka olejowego 

powiem tak czy pomoże rozwiązać twój problem czy nie to i tak się powinno zrobić profilaktycznie w 1.8t

Myślę że nie ma dużej różnicy ale ja mam 1.8 120km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2024 o 19:30, Archiwum napisał(a):

poczekaj na odwilż, może jest problem ze smokiem olejowym i ma słabe cisnienie oleju, kiedyś w a6 c5 zapalało mi kontrolkę od oleju mimo że olej był, okazało się że smok olejowy był do czyszczenia, zrzucałeś kiedyś miske olejową?

Kolego. Miałeś racje . Po następnym tygodniu gdzie pogoda na plusie auto wróciło do normy. Czyli sprawdzam smoka tak? Czy przez niego możliwe jest znikanie oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sagem1 napisał(a):

Czy przez niego możliwe jest znikanie oleju?

Nie, smokiem zaciągany jest olej z miski do pompy oleju. Wpływ temp. zewnętrznej na przytkany smok jest żaden, bo jesli jest zatkany to i tak bedzie za małe ciśnienie oleju.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przem8 napisał(a):

Nie, smokiem zaciągany jest olej z miski do pompy oleju. Wpływ temp. zewnętrznej na przytkany smok jest żaden, bo jesli jest zatkany to i tak bedzie za małe ciśnienie oleju.

Czyli błąd elektroniki biorąc pod uwagę że jest ok teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł olej albo ten ulep co miałeś w filtrze zamarznąć i miałeś przez jakis czas brak cisnienia oleju stad kontrolka. Jak chcesz zgadywać to proszę bardzo albo do wróżki:P 

Ja bym zaczął od sprawdzenia ciśnienia oleju, a czyszczenie smoka nie zaszkodzi i warto to zrobic dla swietego spokoju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minuta temu, przem8 napisał(a):

Mógł olej albo ten ulep co miałeś w filtrze zamarznąć i miałeś przez jakis czas brak cisnienia oleju stad kontrolka. Jak chcesz zgadywać to proszę bardzo albo do wróżki:P 

Ja bym zaczął od sprawdzenia ciśnienia oleju, a czyszczenie smoka nie zaszkodzi i warto to zrobic dla swietego spokoju 

Tak tez zrobie. Smoka napewno sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...