Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Chorus+zmieniarka? czy cos nie ori?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Chciałbym Was zapytać czy do tego radia podłącze zmieniarkę cd? Że to jest chorus to wiem, nie wiem tylko czy I czy II :wallbash:

471_audi_a431.JPG

A jeśli nie da rady ze zmieniarką to czy Concert II z cd będzie plug'n play jeśli mam auto po drugim lifcie z białym podświetleniem zegarów bez Fis'a?

Nie wiem czy mam CANa do sterowania Concertem :kwasny:

Chyba ogólnie mało wiem o swoim aucie :thumbdown::wink4:

Z góry dzięki wszystkim za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie radyjko ,niestety ale nie obsługuje ono zmieniarki.Jest to Chorus I.Z tego co sie orientuje,jeżeli masz auto z 1999 r,to do radia Concert II będziesz potrzebował Can-Bus adapter i jeszcze jedna kwestia,Chorus i Concert I mają szerokoś panelu 22cm,a Concert II 23cm!Ja mam radio Concert I,połączyłem pod nie zmieniarkę i wszystko gra.Możesz jeszce podłączyć Chorus II(pod zmieniarkę),można też na allegro trafić Concert II z cd,do aut z przed 2001(bez chromowej listwy),ale cena jest trochę zaporowa(ponad 500 PLN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zeby miec Cd w aucie musialbym kupic Chorus II lub Concert I plus zmieniarke :kwasny: Ewentualnie Concert II i CAN adapter :kwasny: Cholera... :mysli: koszty tych wszystkich zestawow sa podobne a jakiejs super jakosci dzwieku nie ma co oczekiwac. Zaczynam sie zastanawiac nad jakims nie ori radyjkiem np Alpine w podobnej cenie. Tylko wyglad juz nie ten... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnych can-bus adapterów było na tym dosc sporo na forum :szukaj: wpisz concert II i sie dowiesz wszystkiego na temat podłaczenia tego radia i wszelkich problemów z nim zwiazanych w B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,Concert II z A6 b5 pasuje,ten z zaokrąglonymi rogami i chowanymi gałkami.Tylko jest problem z podświetleniem,włączaniem i wyłączaniem z kluczyka.No i radyjko będzie się wyłączało co godzinę,trzeba pociągnąć jakiś dodatkowy kabelek(do radia aby działały w/w funkcje),ale warunkiem jest zegarek cyfrowy na desce rozdzielczej,taki jest tylko w licznikach z fis-em.Kolega Michal_s87 pisze,że fis-a nie ma.Nadal się upieram,że bez can-bus adapter się nie obejdzie.

Proponuję lekturę:http://www.allegro.pl/item623025409_can_bus_adapter_ii_concert_2_chorus_2_symphony.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oby napewno :gwizdanie:

Jak sie ma zegary poliftowe to wszystko można podłaczyc ze i RDS bedzie wyświetlał sie na fisie, ale pod stare zegary równiez można podłaczyc podświetlenie będzie(dodatkowy kabelek), tylko będzie wyłączał sie co godzine ale to chyba nie jest problem :wink4:

A co tej lektury to nie lektura tylko nakrecanie ściemy dla pieniądza

Na forum jest gdzies opisane mniej wiecej jak sie do tego zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zegary to mam takie

895_audi_a430.JPG

I to raczej nie jest FIS? Czy sie myle? :mysli:

Generalnie chodzi mi o to zeby zrobic zabudowe audio niezbyt ingerujaca w wyglad konsoli i reszty auta. Myslalem ze niezlym rozwiazaniem bedzie podlaczenie do aktualnego radia zmieniarki cd, a pozniej wzmacniacza czterokanalowego (2kanaly na przod, 2 w mostek do suba). Ale ze nie da rady z ta zmieniarka to Concert II bylby idealnym wyjsciem. Z tym ze wylaczanie radia z kluczyka, podswietlenie i wylaczanie co godzine, jak znam siebie, bedzie mnie denerwowac :decayed:

A gdzies chyba czytalem ze Concert II bez problemu pasuje do b5 poliftowych i nie ma ww problemow :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle bez problemów pasuje tylko da sie go podłaćzyc jeśli ma sie zegary poliftowe z białym podswietleniem VDO bodajze cyfrowy zegarek, z tamtąd mozna pociagnać sygnał can i powinno chulać, na wątku związanym z wymianą zegarów jest co nieco o tym napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza :decayed:,ale o ile się nie mylę to concert II ma trochę inny kolor(jaśniejszy)niż konsola z Audi A4 sprzed 2001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za info :good:

A gdybyscie mieli wybierac to ktore? Concert I i zmieniarka, Concert II czy nie ori np.

http://www.pioneer.pl/pl/products/25/121/61/DEH-600BT/index.html

http://www.alpine.com.pl/home/products/headunits/digital-media-receiver/ida-x301rr/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za info :good:

A gdybyscie mieli wybierac to ktore? Concert I i zmieniarka, Concert II czy nie ori np.

http://www.pioneer.pl/pl/products/25/121/61/DEH-600BT/index.html

http://www.alpine.com.pl/home/products/headunits/digital-media-receiver/ida-x301rr/?

Obydwa radia są ciekawe, ale musisz odpowiedziec co chcesz osiagnac zmieniając radio, planujesz rozbudowe Audio w samochodzie to bierz nieorginalne radio( bardziej mi sie widzi ten pioniierek) a jeśli myślisz jedynie o możliwosci odtwarzania CD to weź radio concert plus oryg zmieniarke komplet mysle że wyrwiesz za 500zł i do tego jeśli masz w Audi 8 nagłosnienie z subwooferem to nawet bedzie juz ładnie grało :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba nie mam :( ale mam miec :decayed: A powaznie to Concert+zmieniarka+wzmacniacz+sub (a pozniej wymiana glosnikow+wyciszenie) bedzie chyba najlepszym wyjsciem :good:

Dzieki za pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez planuje taka sama zmiane,tzn chce kupic concerta I i do tego zmieniarke.Mam tylko pytanko czy kazda zmieniarka bedzie wspolpracowac z concertem I ? Chodzi mi o zmieniarki ktore byly montowane w autach VAG - bo przegladalem allegro i sa rozne- panasonica, takie z napisem 6-disc na obudowie albo ze znaczkiem audi. Czy obojetnie jaka kupie to bedzie grala z tym radyjkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez planuje taka sama zmiane,tzn chce kupic concerta I i do tego zmieniarke.Mam tylko pytanko czy kazda zmieniarka bedzie wspolpracowac z concertem I ? Chodzi mi o zmieniarki ktore byly montowane w autach VAG - bo przegladalem allegro i sa rozne- panasonica, takie z napisem 6-disc na obudowie albo ze znaczkiem audi. Czy obojetnie jaka kupie to bedzie grala z tym radyjkiem?

Ja mam coś takiego u siebie

http://allegro.pl/item622392610_zmieniarka_cd_oryginal_audi_vw_seat_skoda_super.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz mam Concerta I :decayed: jeszcze tylko dorwe zmieniarke i bede sie cieszyl cd w moim pazdziochu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...