Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nie działa oświetlenie wnętrza w Audi A4 B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że nie działa mi oświetlenie wnętrza :( nic, ani środkowe lampki ani lampka od bagażnika

Ani po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, ani gdy wyłącznik jest w pozycji 1

Tak sie dzieje od około tygodnia, wczoraj podczas jazdy wieczorem sprawdzałem i o dziwo działało podświetlenie a dzisiaj już nie. Wcześniej było okej

Co może być przyczyną?

Bezpieczniki sprawdzałem - OK, przy okazji sprawdzałem na kompie - 0 błędów

Gdzie szukać przyczyny??!

------------------------------------------------

Rozawiazanie problemu :cool1:

Wadliwy okazal sie modul komfortu, styki nie byly zasniedziale, wody pod nogami tez nie bylo

Takze teraz dziala juz wszystko piknie :D

Jak cos mam 1 modul na sprzedaz bo kupilem 2 i 1 mi pozostal :)

Opublikowano

na postoju jak włączasz na 1kę - też zero reakcji?

Opublikowano
  • Autor

zero reakcji ani jak dziala motor ani na postoju - nic :(

Myslalem moze tez ze malo naladowany aku ale podladowalem go i nic

Naprawde nie wiem

Moze gdzies w dziure wjechalem i cos nie laczy

nic w elektryce nie robilem oprocz zakladania alarmu ale po tym dzialalo wszystko takze z tym nie lacze tego

Mowie zapytam sie na forum zanim uderze do elektryka i mnie okroi z $ :) moze jakas blachostka to jest

Wczoraj mialem pisac tego posta, ale po tygodniu niedzialania bylo ok a dzisiaj kiszka

No niby nic strasznego sie nie dzieje, ale zawsze cos nie dziala i mnie to denerwuje tym bardziej, ze chcialem zmienic oswietlenie na LEDy

Nie + jeszcze ze w schowku lampidlo tez nie dziala

Opublikowano

Bezpiecznik

Opublikowano
  • Autor

jesli to bylby bezpiecznik to albo bylby przepalony albo zle wlozony wszystkie sa okej i dobrze wlozone chyba ze cos pominalem napisalem ze tydzien nie dzialalo i zaczelo nagle ( nic szczegolnego nie robilem przy aucie)

Ale jeszcze 1 sprawdze jutro

Opublikowano

jesli to bylby bezpiecznik to albo bylby przepalony albo zle wlozony wszystkie sa okej i dobrze wlozone chyba ze cos pominalem napisalem ze tydzien nie dzialalo i zaczelo nagle ( nic szczegolnego nie robilem przy aucie)

Ale jeszcze 1 sprawdze jutro

Sprawdż jeszcze raz i daj znać tutaj czy pomogło :)

Ten od modulu komfortu. Numer 24.

15 amperów, niebieski, na każdej stacji benzynowej ~50gr.

Opublikowano
  • Autor

Niestety nic nie dala wymiana bezpiecznika :no:

Opublikowano

hmmm, spotkałem się z czymś takim że jęsli jakiś kabel dawał zwarcie (był np. przytarty) to cały obwód przestawał działać. Wtedy występowalo co jakiś czas takie lekkie mrugnięcie (jakby impuls- raz na 2-3 sekundy).

Pozdrawiam

Opublikowano

a czy od czasu do czasu jest takie leciutkie jakby mrugnięcie?

Opublikowano
  • Autor

Po dokladnim zbadaniu sprawy zauwazylem jednak male mrugniecie, ale w momencie jak sie wyjmie kluczyk lub otworzy centralny - tylko wtedy jak sie swiatelka pala to nie ma rzadnego mrugania

Moz jak byl podlaczany alerm ( a on jest chyba wpinany w modyl komforu ) cos sie tam zwiera?!

Alarm dziala bez zarzutow

Wlasnie jak wrocilem z auta to dzialalo a rano nie :)

Opublikowano

miałem ten sam problem tyle że mi diody czerwone świeciły

moduł komfortu nie dawał +, sterowane jest wszystko za pomocą minusa więc podciągnąłem tylko w jednym miejscu + i wszystko działa już chyba z rok

stało się to 06 Wrzesień 2008 więc jeszcze roku nie ma

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
  • Autor

hmm, problem nadal nierozwiazany, ale tak przypadkowo wpadlem na liste kodow i znalazlem takie cos

01022 Światło wewnętrzne – aktywowana kombinacja

Czy moze mozna komputerem wl/wyl oswietlenie ? hmm

z tym doprowadzeniem + niekombinowalem bo nie wiem co i jak pociagnac :(

Walcze dalej :)

Opublikowano

Ja bym obstawiał moduł komfortu, ja kiedyś miałem podobny problem w Seacie, z aśniedziaty styki w kostce która wchodzi do modułu, przeczyściłem i WD40 i działało.

  • 2 lata później...
Opublikowano

ty a nie mrugalo ci dziwnie oswietlenie tzn podswietlenie wskazniokow od wlacznikow swiatel wewnetrznych , przycisk esp, oraz reszta podswietenia tego czerwonego

Opublikowano

jak ci tak szybko mruga to znaczy że masz gdzieś zwarcie na kablach

Opublikowano

roznie mruga raz szybko raz wolno wogule to poszedl dym duzy nie ma oswietlenia tez teraz przez to w kabinie jak sie wlacza swiatla to zanika mrugajac mowie o przyciskach od oswietlenia kabinowego masakra pewnie komfort do wymianki bo zasniedziany i wilgotny bezpieczniki takie byly wlasnie

  • 13 lat później...
Opublikowano

Miałem dziś a4 b7 z problemem nie działającego oświetlenia wnętrza. Najprawdopodobniej moduł komfortu się wysypał . Używki chodzą około 900 zł. Rozwiązałem to tak że w skrzynce bezpieczników jest stały plus pod nr 27. Od niego poprowadziłem  przewód z bezpiecznikiem 10a  do przewodu czerwono żółtego przy lewym słupku przedniej szyby . Przewód ten prowadzi do przedniej lampy sufitowej. Po podłaczeniu oświetlenie zaczeło działać tak jak trzeba łącznie z tylnią lampką. 

Opublikowano

Ty na pewno patrzyłeś na moduły komfortu do B7? One powinny być po 200-300 zł.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.