Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Audi smartphone interface( Anroid Auto oraz Apple Car Play)


Lewey89

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z obsługą 2 telefonów jednocześnie. Korzystam z 2 telefonów. Jeden to iOS 17.2.1 drugi Andoroid 11 RKQ1. Podłączyłem oba zgodnie z instrukcją Audi, Audi przewiduję obsługę 2 telefonów. Problem pojawia się jeśli jeden z nich podłącze za pomocą Audi smartphone interface (apple car play lub andorid auto). Wtedy drugi telefon rozłącza się i połączenia przychodzące nie są odbierane w MMI telfeon nie połączony przez Audi smartphone interfacetraci połączenie Bluetooth. Problem nie występuję w Renault żony, w moim drugim nissanie, nie występował w fordzie, którego sprzedałem. Zawsze mogłem odbierać drugi telefon gdy pierwszy połączony był przez Andordi Auto lub apple Car play. Telefon z audi Audi smartphone interface łącze bezprzewodowo.

Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć jako sobie z tym poradzić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzales gdy polaczysz ten pierwszy tel zamiast bezprzewodowo to przewodowo z Android Auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie 2 telefonów możliwe jest tylko gdy na pokładzie masz wyposażenie Phone Box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam phonebox. Gdy nie korzystam z Android Auto lub Apple car play to MMI obsługuje 2 telefony. Gdy tylko włączę Smartphone interface odłącza drugi telefon.

 

nie ma znaczenia czy podłączę telefon po kablu czy bezprzewodowo do smartphone interface , drugi telefon wywala 

IMG_1630.png

Edytowane przez Lewey89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest napisane, że Twój MM obsługuje Phone Box. Nie widzę żebyś miał Phone Box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Tam jest napisane, że Twój MM obsługuje Phone Box. Nie widzę żebyś miał Phone Box.

Wymienione jest Nad Audi sound system. Mam też ładowanie bezprzewodowe w podłokietniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś może na 2 urządzeniach z Androidem ?

Być może jest to problem z jednoczesnym działaniem AA i CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem na dwóch urządzeniach z jednym systemem operacyjnym. W innych autach korzystam z 2 różnych systemów jednoczenie. Jutro spróbuję na 2 iOS i 2 andoridach. 
 

nie oczekuję jednoczesnego działania AA i CP. Chciałbym uzyskać efekt, że jeśli korzystam z CP lub Aa to nie rozłącza mi drugie telefonu i jeśli ktoś na niego zadzwoni to mogę odebrać i rozmawiać przez zestaw głośnomówiący .

 

spedzam dużo czasu w samochodzie i dużo rozmawiam przez telefon, za kilka dni mija miesiąc od odbioru i już dobijam do 4000km. Samochód kupiony spontanicnzie z wyprzedaży i nie było okazji aby tego przetestować. Nie spodziewałem się problemów ponieważ, w żadnym z innych samochodów ten problem nie występuje

Edytowane przez Lewey89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kiedyś coś czytałem i miało to związek z rSAP i dwoma różnymi systemami operacyjnymi, a konkretniej winowajcą był iOS. Nie pamiętam dokładnie bo mnie to nie interesowało, gdyż chodziło właśnie o iOS, którego jetem przeciwnikiem😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem jakiś czas temu auto z salonu i wykupiłem specjalnie apple car play, 

 

Teraz widzę że nie mogę przewijać nagrania, na wirtualnym kokpicie nie mogę zmienić tracka, odczytać wiadomości - czy tak to działa w tym modelu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lcu napisał(a):

Odebrałem jakiś czas temu auto z salonu i wykupiłem specjalnie apple car play, 

 

Teraz widzę że nie mogę przewijać nagrania, na wirtualnym kokpicie nie mogę zmienić tracka, odczytać wiadomości - czy tak to działa w tym modelu? 

znaczy o jakim modelu mowa? W opisie masz A4 B8 - to nie wiem jak tam jest

W A4 B9 mozna tylko uwywac opcji "natstepna piosenka", niestety nie ma opcji plynnego przyspieszania utworu (znaczy wypowiadam sie o Android Auto)

Wiadomosc przeczyta Ci Asystent google, chyba ze bedziesz na postoju - chodzi o bezpieczenstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o nowym a4 b9 - 2024, zapomniałem to zaaktualizować.
Przecież to jest jakaś parodia w bmw bez problemu można przewijać nagranie to samo było w audi a3 z 2020r

Edytowane przez lcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lcu napisał(a):

Mowa o nowym a4 b9 - 2024, zapomniałem to zaaktualizować.
Przecież to jest jakaś parodia w bmw bez problemu można przewijać nagranie to samo było w audi a3 z 2020r

no powiem szczerze ze tez mnie to dziwi, ale myslalem ze w 2024 przyspieszanie utworu juz zrobili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...