Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak wizualizacji czujników cofania w A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam a4 b9 i mam problem odnośnie czujników cofania. Mianowicie miałem podczas zbliżania się do przeszkody wyświetlona wizuallizacje samochodu z zaznaczonymi czujnikami. Miałem robiona adaptacje lampy i coś się pomieszało. Mianowicie jest sygnał ale nie ma wizualizacji samochodu..  ktoś wie jak to naprawić. Ogólnie sprawdzałem w sterowniku 09 w byte 16 mam 0 w byte 28 mam 5 w byte 35 mam 5 a w byte 38 nie da się zaznaczyć 6 lub 7 już nie pamiętam którego bo odrzuca. Jakieś rady ?

Opublikowano

Wrzuć pełny auto-scan. 

Co znaczy adaptację lampy? Której, w których sterownikach i dlaczego?

Jaka lampa? Xenon, LED czy Matrix? Może tylne?

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor
W dniu 7.02.2024 o 18:22, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć pełny auto-scan. 

Co znaczy adaptację lampy? Której, w których sterownikach i dlaczego?

Jaka lampa? Xenon, LED czy Matrix? Może tylne?

Auto scan czego ? Wymieniany był sterownik lampy odpowiedzialny za postój i kierunkowskaz .. nie wiem co dokładnie mi adoptował mechanik ale coś tam grzebał vcds. Lampa przednia.. dodam że miałem po tym wszystkim też brak połączenia bluetooth I brak kontaktu z nawigacja ale fachowiec mi ogarnol zdalnie ... został problem wizyalizacji

Opublikowano

Pełny auto-scan ze wszystkich sterowników.

Opublikowano
  • Autor
17 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Pełny auto-scan ze wszystkich sterowników.

Ok jutro wrzucę.. jest możliwość na np WhatsApp?? Jak tak to mój nr 516852836 sprawniej by poszła pomóc. Dzięki 

Opublikowano

Wrzuć proszę tutaj.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Takie coś?IMG-20240218-WA0000.jpg.30f9e471f88018e73463373e48a866fa.jpg

Opublikowano

Nie.

Pełny auto-scan w formie pliku .txt

 

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Nie.

Pełny auto-scan w formie pliku .txt

 

A jakł to zrobić bo nie za bardzo wiem

Opublikowano

 

 

Na końcu zapisujesz jak na filmie. Ten zapisany dokument Log-xxxxxxx.txt znajduje się w folderze Logs. Wrzucasz go tu na forum i tyle.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

No bez skanu trudno powiedzieć co jest przyczyną.

Edytowane przez Marky Mark

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Kto Ci tam tak namieszał w kodowaniach? 

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Kto Ci tam tak namieszał w kodowaniach? 

Takich mam fachowców 

Opublikowano

No to nie dobrze bo zakodowali Ci totalne bzdury w tym aucie.

Ile masz czujników 8 czy 12?

Masz kamerę wsteczną?

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

No to nie dobrze bo zakodowali Ci totalne bzdury w tym aucie.

Ile masz czujników 8 czy 12?

Masz kamerę wsteczną?

8 beż kamery

Opublikowano
  • Autor
19 minut temu, Fedra napisał(a):

8 beż kamery

Pomożesz to ogarnąć?

Opublikowano

W pierwszej kolejności wejdź w sterownik 19 Gateway, następnie w listę urządzeń.

Verbauliste.thumb.jpg.27c7a4b0a0bbe9c6e9f2e05ec23c9df3.jpg

 

 

Otworzy Ci się lista urządzeń, czyli wszystkich zameldowanych w aucie sterowników. Ze względu na to, że PDC już od generacji A4 B8 polift nie jest sterowane osobnym sterownikiem, musisz odznaczyć zaznaczony u Ciebie sterownik "10 Asyst.park.", następnie kliknąć na "zapisz kodowanie".

 

10.thumb.jpg.4a3d6678acdd534149e31cc77c4ffe64.jpg

 

Następnie scrollujesz niżej i szukasz na liście sterownik 65 "Ciśnienie w oponach." W Audi B9 kontrola ciśnienia w oponach jest pasywa a nie aktywna, czyli obliczana jest przez sterownik ABS, co oznacza, że nie masz czujnika w każdym kole i co za tym idzie, osobnego sterownika (65). Fabrycznie mają je tylko modele RS4 B9, więc jeżeli ich nie doposażyłeś, to musisz go odznaczyć na liście urządzeń:  65 "Ciśnienie w oponach", następnie zapisz kodowanie.

65.jpg.2f557bff2257275b3f5d4a7b0646369f.jpg

 

Następnie wchodzisz w sterownik kamery (A5), w długie kodowania i w bajcie 12 aktywujesz bit 1 (APS 1=coded).


To by było na tyle. Wychodzisz że sterowników, rozłączasz VCDS, zamykasz auto pilotem na 15 min. (aby sterowniki się uśpiły, zresetowały i po ponownym włączeniu zapłony wystartowały z nowymi kodowaniami). Po upływie tego czasu, sprawdzasz, czy pdc działa poprawnie.

Następnie łączysz się ponownie VCDSem, wykonujesz pełny auto-scan i sprawdzasz jakie masz błędy. Kasujesz wszystkie i wykonujesz ponownie auto-scan, aby sprawdzić które powrócą. Ten ostatni auto-scan możesz tutaj wrzucić. 

 

 

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Jakie masz lampy? full led czy led Matrix?

Masz spryskiwacze?

Masz Home Link ( 3 przyciski w lampce podsufitki do otwierania bramy garażowej)?

Edytowane przez Muskel1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.