Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak wizualizacji czujników cofania w A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
23 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

W pierwszej kolejności wejdź w sterownik 19 Gateway, następnie w listę urządzeń.

Verbauliste.thumb.jpg.27c7a4b0a0bbe9c6e9f2e05ec23c9df3.jpg

 

 

Otworzy Ci się lista urządzeń, czyli wszystkich zameldowanych w aucie sterowników. Ze względu na to, że PDC już od generacji A4 B8 polift nie jest sterowane osobnym sterownikiem, musisz odznaczyć zaznaczony u Ciebie sterownik "10 Asyst.park.", następnie kliknąć na "zapisz kodowanie".

 

10.thumb.jpg.4a3d6678acdd534149e31cc77c4ffe64.jpg

 

Następnie scrollujesz niżej i szukasz na liście sterownik 65 "Ciśnienie w oponach." W Audi B9 kontrola ciśnienia w oponach jest pasywa a nie aktywna, czyli obliczana jest przez sterownik ABS, co oznacza, że nie masz czujnika w każdym kole i co za tym idzie, osobnego sterownika (65). Fabrycznie mają je tylko modele RS4 B9, więc jeżeli ich nie doposażyłeś, to musisz go odznaczyć na liście urządzeń:  65 "Ciśnienie w oponach", następnie zapisz kodowanie.

65.jpg.2f557bff2257275b3f5d4a7b0646369f.jpg

 

Następnie wchodzisz w sterownik kamery (A5), w długie kodowania i w bajcie 12 aktywujesz bit 1 (APS 1=coded).


To by było na tyle. Wychodzisz że sterowników, rozłączasz VCDS, zamykasz auto pilotem na 15 min. (aby sterowniki się uśpiły, zresetowały i po ponownym włączeniu zapłony wystartowały z nowymi kodowaniami). Po upływie tego czasu, sprawdzasz, czy pdc działa poprawnie.

Następnie łączysz się ponownie VCDSem, wykonujesz pełny auto-scan i sprawdzasz jakie masz błędy. Kasujesz wszystkie i wykonujesz ponownie auto-scan, aby sprawdzić które powrócą. Ten ostatni auto-scan możesz tutaj wrzucić. 

 

 

 

 

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Fedra napisał(a):

 

zrobilem jak mowiles. przesylam ponownie skan

Log-WAUZZZF4XGA073115-124452kmddd.txt

Opublikowano
  • Autor
18 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Jakie masz lampy? full led czy led Matrix?

Masz spryskiwacze?

Masz Home Link ( 3 przyciski w lampce podsufitki do otwierania bramy garażowej)?

lampy mam full spryskiwacze mam. a ten home link chyba nie mam

Opublikowano

 

3 godziny temu, Fedra napisał(a):

a ten home link chyba nie mam

Chyba? To Twoje auto i jak Ty tego nie wiesz (nie widzisz) to kto ma wiedzieć?  Idź do auta i spójrz na lampkę podsufitki czy masz takie 3 przyciski. Na auto-scanie nie widzę sterownika otwierania bramy garażowej, więc raczej go nie ma, ale w kodowaniu masz (z pewnością błędnie) jeden Bit posadzony, mówiący o obecności home link. 

 

Czy czujniki pdc działają teraz prawidłowo?

 

 

Screenshot_20240401_151338_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

 

Chyba? To Twoje auto i jak Ty tego nie wiesz (nie widzisz) to kto ma wiedzieć?  Idź do auta i spójrz na lampkę podsufitki czy masz takie 3 przyciski. Na auto-scanie nie widzę sterownika otwierania bramy garażowej, więc raczej go nie ma, ale w kodowaniu masz (z pewnością błędnie) jeden Bit posadzony, mówiący o obecności home link. 

 

Czy czujniki pdc działają teraz prawidłowo?

 

 

Screenshot_20240401_151338_Opera.jpg

Nie mam. Sprawdziłem. A czujniki dalej bez zmian nie ma wizualizacji samochodu na wyświetlaczu 

Opublikowano

Podejrzewam,  że ma to związek z namieszanym kodowaniem w sterowniku MMI (5F), bo jak widzisz na auto-scanie po treści błedów, masz tam dobrze namieszane.

 

Wejdź jeszcze raz do sterownika 19 Gateway i skasuj te 2 błędy, powinny dać się skasować, bo odznaczyłeś te 2 sterowniki z listy urzâdzeń.

 

Co do Home Link to wejdź do sterownika 09 i deaktywuj w bajcie 14 bit 4

Przy okazji także w sterowniku 09 w bajcie 5 deaktywuj bit 1 bo nie powinien być zaznaczony.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 1.04.2024 o 20:29, Muskel1 napisał(a):

Podejrzewam,  że ma to związek z namieszanym kodowaniem w sterowniku MMI (5F), bo jak widzisz na auto-scanie po treści błedów, masz tam dobrze namieszane.

 

Wejdź jeszcze raz do sterownika 19 Gateway i skasuj te 2 błędy, powinny dać się skasować, bo odznaczyłeś te 2 sterowniki z listy urzâdzeń.

 

Co do Home Link to wejdź do sterownika 09 i deaktywuj w bajcie 14 bit 4

Przy okazji także w sterowniku 09 w bajcie 5 deaktywuj bit 1 bo nie powinien być zaznaczony.

Zrobiłem jak pisałeś. Dalej brak wizualizacji

Opublikowano

Więc myślę, że coś jest namieszane jeszcze w sterowniku MMI (5F).

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Więc myślę, że coś jest namieszane jeszcze w sterowniku MMI (5F).

Co radzisz ?

Opublikowano

Szukaj kogoś z ODISem i dostępem online oraz uprawnieniami GeKo aby wgrać fabryczne kodowania do sterowników, albo jedź do ASO aby to zrobili.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.