Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stag Qbox Plus podpięty pod OBD w A4 B5 1.8 ADR


krzys12123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy ma ktoś założony sterownik Stag Qbox Plus i podpięty pod obd i czy to działa? Czyli czy komputer gazowy widzi parametry samochodu przez odb ? W Audi A4 B5 1.8 ADR 1996 lub 1995 92kw/125km port komunikacyjny obd to KWP1281 . Dużo instalatorów twierdzi że w tym samochodzie sterownik Stag Qbox Plus nie połączy się z samochodem przez obd . Ale w pomocy technicznej Stag nie do końca są tego pewni mówią że trzeba by było spróbować. Mówią że jeśli ich skaner SXC 1011 się połączy z samochodem to sterownik Stag Qbox Plus też się połączy. Więc moje pytanie do was czy ktoś próbował lub ma założoną instalację Stag Qbox Plus po komunikacji portu obd kwp1281 ? Lub czy ktoś próbował łączyć się że skanerem sxc1011 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytał, po co Ci podłączenie instalacji pod obd? 

Jeśli masz złącze obd2 to teoretycznie jest taka możliwość tylko, że jest to zbędne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, przem8 napisał(a):

A ja zapytał, po co Ci podłączenie instalacji pod obd? 

Jeśli masz złącze obd2 to teoretycznie jest taka możliwość tylko, że jest to zbędne. 

Możliwość włączenia autoadaptacji w sterowniku Stag Qbox Plus po obd2 . Automatyczne usuwanie błędów itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, przem8 napisał(a):

A ja zapytał, po co Ci podłączenie instalacji pod obd? 

Jeśli masz złącze obd2 to teoretycznie jest taka możliwość tylko, że jest to zbędne. 

Piszesz że teoretycznie jest taka możliwość ale czy jesteś tego pewny czy próbowałeś? Bo większość instalatorów twierdzi że komputer gazowy nie połączy się z komputerem silnika po tym protokole .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzys12123 napisał(a):

Możliwość włączenia autoadaptacji w sterowniku Stag

To akurat nie jest dobre i nie działa jak się tego oczekuje.

Godzinę temu, krzys12123 napisał(a):

Automatyczne usuwanie błędów itp. 

Najlepiej tych od ubogiej mieszanki? Najlepsze narzędzie dla tych co nie potrafią wyregulować instalacji. Poza tym przy podpięciu obd pod sterownik lpg zamykasz dostęp do odczytu błędów przez jakiekolwiek inny interfejs oprócz tego od instalacji lpg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację nad tym się nie zastanawiał że zablokuje możliwość diagnostyki innym interfejsem niż tylko przez LPG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...