Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pocenie od strony rozrządu w A4 B6 1.8T


szpakuziom
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Langista,

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim.  Wczoraj wymieniałem rozrząd i zauważyłem, że strona od rozrządu trochę się poci. Czy Ktoś wie co może być przyczyną? UPG? Możliwe?W czujniku halla sucho

IMG_0559.jpg

IMG_0558.jpg

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być simering pod czujnikiem halla, albo z pokrywy klawiatury. to są moje typy. Niestety, jak tam pracuje pasek, to są możliwe jeszcze inne opcje... 
Aaa, sorry teraz doczytałem, ze w czujniku wałka sucho 🤦‍♂️

 

Edytowane przez Jacek46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj to dobrze benzyną ekstrakcyjną do czystego i sprawdź jeszcze raz skąd masz wyciek. Mnie to wygląda jakby spod pokrywy zaworów sobie ściekało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na nową uszczelkę dałem sylikon viktora, bo po jakimś czasie na nowej uszczelce problem powracał. Teraz mam 4 lata spokoju, czyżby znowu ta nieszczęsna pokrywka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Przy uszczelkach pokrywy zaworów jest ten problem, że powierzchnia jeżeli nie jest idealnie płaska, np. zapolerowana papierem gradacji 1000+, to trzeba ją matowić papierem ściernym gradacji 240-180 i na nią dopiero nakładać sylikon, inaczej zacznie wyciekać. Nie dociekam już czy dokładnie była pokrywa czyszczona wraz z powierzchniami styku bo nie ma to teraz znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Langista napisał(a):

Przy uszczelkach pokrywy zaworów jest ten problem, że powierzchnia jeżeli nie jest idealnie płaska, np. zapolerowana papierem gradacji 1000+, to trzeba ją matowić papierem ściernym gradacji 240-180 i na nią dopiero nakładać sylikon, inaczej zacznie wyciekać. Nie dociekam już czy dokładnie była pokrywa czyszczona wraz z powierzchniami styku bo nie ma to teraz znaczenia.

Tak było. Raczej spolerowałem tą powierzchnię, niż zmatowiłem. Zamówię nową uszczelkę i zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, zaraz na drugi dzień przy nierządzie wymieniłem tą uszczelkę na nową. No wychodzi na to, że uszczelka pod pokrywą zaworów, bo teraz jest sucho. Zmatowiłem papierem na mat i poszedł sylikon jeszcze raz. Uszczelka Viktora twarda jak skała, a miała przejechane z 40tysi i może miała z 4 lata... Ogólnie jakoś dziwnie ten wyciek wyglądał, bo przy pokrywie nie zauważyłem, aby było mokro, najwidoczniej znalazło sobie jakąś drogę.

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...