Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu 2.0 TDI 190km DET 024472


galuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nalatane 175tk i myślę już o wymianie rozrządu, pytałem jednego z mechaników zakrzyczał za samą pracę 1400-1500pln. Do tego powiedział że powinno się do tego wymienić pasek pompy olejowej jak występuje, oczywiście koszta wtedy wzrosną.

Moje pytanie czy powinno się ten pasek pompy olejowej wymieniać z rozrządem? Czy u mnie to występuje pasek?

Oraz czy cena jaką mi zaoferował jest w porządku? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy się ceni inaczej, robota bez paska pompy oleju na 4-6 godzin na spokojnie. Czasem lepiej dopłacić i mieć dobrze zrobione niż dać partaczowi i potem płakać,choć są goście co to robią dobrze za 500-600zł. Pasek pompy oleju ponoć spokojnie 300tyś wytrzymuje, ja nie wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a jest możliwość przy nastepnej wymianie oleju od dołu wymienić pasek od pompy oleju ? Czy trzeba też przód zrzucać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, galuz napisał(a):

Rozumiem, a jest możliwość przy nastepnej wymianie oleju od dołu wymienić pasek od pompy oleju ? Czy trzeba też przód zrzucać?

Pozdrawiam

Trzeba rozpinać rozrząd do wymiany napędu pompy oleju. Nie trzeba rozpinać przodu aby wykonać taką usługę. Jeden przejedzie do następnej wymiany, drugi nie. Nie duży finalny koszt zrobienia kompleksowo(rozrząd, pompa wody, uszczelniacz wału, pasek napędu pompy oleju). Wybór zawsze należy po stronie właściciela auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...