Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[INNE] Proszę o analizę logów (AHF) - błąd 17965

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, proszę o analizę logów dla silnika 1.9TDI AHF

Na samym wstępie zaznaczam, że cały czas wyskakuje taki błąd :

1 Fault Found:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557 - 35-10 - - - Intermittent

Po wyskoczeniu błędu auto nie ma mocy, wchodzi w tryb serwisowy.

Logi statyczne :

0dae57e112731642m.jpg

000, 001, 003

d871a07ae3b95212m.jpg

004,007,013

d5252f547f72ad53m.jpg

023

Logi dynamiczne :

08b46a278cac9fbcm.jpg

000,001,003

e0cb28d7c34eae39m.jpg

004,008,010

b18e2505a5520ff2m.jpg

011 - podczas tego logowania auto było już albo wpadło w tryb serwisowy

Logi bazowe :

389247ded30a9e4cm.jpg

000

9300659812488372m.jpg

003

c61b2c710ce36f15m.jpg

004

cacf553e5caa8617m.jpg

011

Proszę też zwrócić uwagę na temperatury

Dzięki piękne, pozdrawiam :hi:

Opublikowano

Logi na trybie awaryjnym na nic sie nie zdadza :confused4: Chyba wszystkie tak byly robione. Sprobuj zrobic 011 bez trybu awaryjnego.

Opublikowano
  • Autor

A jakie mogą być przyczyny tego błędu? Zawieszające się kierownice, zawór N75, przewody podciśnieniowe.., coś jeszcze?

Opublikowano

to co wymieniles i jeszcze pare innych :gwizdanie:. Postaraj sie poprawic logi.

Opublikowano
  • Autor

Tylko jak zrobić te logi skoro każde dłuższe wciśnięcie pedału gazu w podłogę powoduje wyskoczenie tego błędu i tryb serwisowy... ;)

Opublikowano

kat wtrysku

egr - syf/zaslepiony

uklad podcisnien / dolot do sprawdzenia ...

termostat

Opublikowano
  • Autor

kat wtrysku

egr - syf/zaslepiony

uklad podcisnien / dolot do sprawdzenia ...

termostat

A jaki powinien być kąt wtrysku wg w/w jednostek?

[br]Dopisany: 07 Maj 2009, 10:01_________________________________________________Witam, więc tak. Dzisiaj poprawiłem logi, tzn udało się zrobić logi rzeczywiste bez błędu ECU.

a740581a50f1f849m.jpg

003 bazowy

4b25fc3b96ab8ce7m.jpg

003 bazowy po przegazowaniu

8a25c5631c84a10cm.jpg

003 statyczny

1677c2469ea7a0e2m.jpg

011 bazowy - ruch sztangi 0,5cm, po wcześniejszym przegazowaniu słychać cmokanie w EGR ale brak reakcji silnika na test

047d0f2f533b2bb9m.jpg

011 007 003 dynamiczny

Co Wy na to panowie? EGR czy N75? :) Czy może zapieczone kierownice?

Opublikowano

Wyglada na zapieczone kierownice w sprezarce...

EGR - wydaje sie byc OK.

Termostat.... szrot.

Brakuje 008 dynamicznej.

Opublikowano
  • Autor

Wyglada na zapieczone kierownice w sprezarce...

EGR - wydaje sie byc OK.

Termostat.... szrot.

Brakuje 008 dynamicznej.

A jak wygląda N75?

[br]Dopisany: 07 Maj 2009, 13:08_________________________________________________Zakładając, że log 008 z dnia wczorajszego jest prawidłowy to co z niego wynika? Pytam, ponieważ na pewno nie wszystkie logi były zrobione już w notlaufie.[br]Dopisany: 07 Maj 2009, 14:22_________________________________________________Turbina przeładowuje?

Opublikowano

Grzegorz - jesteś pewny, że ukłąd podciśnień jest połączony zgodnie ze schematem ? W dynamicznym logowaniu 011 widzimy kompletny brak logiki ... .

Opublikowano
  • Autor

Grzegorz - jesteś pewny, że ukłąd podciśnień jest połączony zgodnie ze schematem ? W dynamicznym logowaniu 011 widzimy kompletny brak logiki ... .

No myślę, że tak, ponieważ nic w aucie robione nie było a jeździło dużo lepiej. Być może, że ja wprowadziłem w błąd ponieważ z tą sztangą to chyba jednak nie wiem czy ona się poruszała czy nie :) Chyba nie na to patrzyłem co trzeba :kox: Oczywiście sprawdzę ten układ podciśnienia bardzo dokładnie.
Opublikowano

A jak wygląda N75?

To taki zaworek z 3 końcówkami.

Opublikowano
  • Autor

A jak wygląda N75?

To taki zaworek z 3 końcówkami.

To ja wiem ;) Pytałem jak pracuje...[br]Dopisany: 10 Maj 2009, 16:35_________________________________________________

Grzegorz - jesteś pewny, że ukłąd podciśnień jest połączony zgodnie ze schematem ? W dynamicznym logowaniu 011 widzimy kompletny brak logiki ... .

Mógłbyś wyjaśnić na czym polega ten brak logiki? Nie porównuj czasem 1go logu 011dyn z tym niżej, w pierwszym przypadku zrobiłem log w notlaufie więc na nic się nie przydał, ten drugi jest dobry. ;)[br]Dopisany: 11 Maj 2009, 00:50_________________________________________________Co trzeba kupić, żeby wyczyścić turbinkę? Jedyne co znalazłem to uszczelka pod kolektor, coś jeszcze?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.