Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie naprawię system adblue w Poznaniu


Krejsz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

tak jak w temacie. Prawdopodobnie mam walnięta pompę. Z diagnostyki wynika, że zbyt niskie ciśnienie, wtrysk czysty a w zbiorniku nie ubywa adblue. Czy w Poznaniu jest ktoś kto zajmuje się naprawą, nie usunięciem? Dlaczego zdania są podzielone co do wpływu adblue na dpf? Ponoć ma to wpływ na zapchanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdBlue nie ma wpływu na dpf gdyż katalizator SCR jest ostatnim elementem w układzie oczyszczania spalin.

 

Popraw sobie model auta w profilu, bo masz B9 a nie B8😉

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1,

 

dzięki za odpowiedź. To skąd się biorą takie wypowiedzi, że jednak mają? Dostałem takie info od wydaje mi się dobrych zakładów tj. Kaliński w Chybach pod Poznaniem, który specjalizuje się w układach wydechowych ( choć sam adblue nie naprawia ). 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz w jaki sposób AdBlue wpływa na dpf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi o to pytam bo pojawiły się właśnie takie sugestie/ opinie etc. od innych rzekomo szanowanych fachowców. Przez to mam wątpliwości co do usunięcia adblue. Nie wiem właśnie z czego wynika ta rozbieżność zdan. 

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro Ci powiedział, że AdBlue ma wpływ na dpf, to przytaknąłeś i nie zapytałeś jaki?

Jeżeli ktoś coś twierdzi, to pytam zawsze o argumenty. Musisz tych, co Ci powiedzieli zapytać jaki wpły ma AdBlue na dpf, skoro utrzymują, że tak jest. Ja nie wiem skąd się biorą takie tezy, bo nie rozmawiałem z nimi. Gdybym jednak rozmawiał, to poprosiłbym o argumentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1, masz rację powinienem zapytać. Lecz gdy usłyszałem dwie pierwsze takie sugestie to wydawało mi się, że to może być jakaś wiedza powszechna.  Czy w okolicy 18-20 minuty czasami Krzysztof nie mówi, ze  wtrysk adblue  jest przed dpf? Jeżeli tak, to wpływ jakiś mieć musi - chyba , że kolejność jest inna a ja źle rozumiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...