Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z poziomowaniem bixenonów w A4 B8


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem audi a4 b8 avant 2012r polift i mam problem z przednim oświetleniem, a mianowicie jadąc przy skręcie w lewo światła opadają, a gdy tylko skręce w prawo znowu podnoszą się do właściwej pozycji. Na postoju światła nie reagują na skręty kierownicą. Dzieje się to tylko podczas jazdy. Dodam, że światła się poziomują podczas odpalania samochodu. Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik poziomowania sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma działać kiedy auto stoi? Nie takie jest jego zadanie w samochodzie. Światła się poziomują podczas odpalania, nawet przy uszkodzonym czujniku. Tak więc polecam wyprawę pod auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jancio8326 napisał(a):

Nie, ale chyba działa bo przy odpaleniu auta światła się poziomują góra/dół

To że w czasie rozruchu silnika przeprowadzany jest test silniczków soczewek, nic nie mówi o sprawności czujników samopoziomowania.

Musisz podpiąć auto pod komputer i sczytać błędy.

 

Napisałeś, że kupiłeś auto ale nie napisałeś, czy już z takim błędem kupiłeś, czy może działało poprawnie i nagle się tak stało? Nie napisałeś czy masz jakiś komunikat na FISie.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś coś w kodowaniach czy adaptacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podłącz pod komputer, wykonaj pełny auto-scan i go tu wrzuć w formie pliku .txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za trafne podpowiedzi

I tak, po sprawdzeniu auta komputerem, błędów brak, program VCDS. Natomiast po oględzinach auta w kanale, zerwany łącznik z czujnika poziomowania. Moje pytanie teraz, czy można gdzieś dokupić tylko ten łącznik, ponieważ myślę, że jak błędy nie wyskakują to sam czujnik jest dobry i po co wymieniać całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się przeprowadzić się na nastawy podstawowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, ja w moim aucie mam tylko jeden czujnik z tyłu, z lewej strony, z przodu nie mam wogóle, czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedliftach były stosowane 2 czujniki. W poliftach stosowano tylko jeden na tylnej osi (lewy tylny wahacz). Wyjątkiem w poliftach były tylko pojazdy ze skrętnym bixenonem i mają one 2 czujniki (przód i tył).  Natomiast pojazdy z aktywnym zawieszeniem Magnetic Ride mają 4 czujniki (na każdym wahaczu po jednym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, w przyszłym tygodniu wymienię czujnik poziomowania, zobaczę czy światła nie opadają i czy usterka zostanie usunięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...