Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja działa tylko w czasie jazdy


pmac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z kliką a mianowicie wymieniałem wentylator w chłodnicy i przed założeniem zderzaka sprawdziłem wszystko i elegancko działało. Po założeniu zderzaka klima się nie włącza i wywaliło błąd czujnika G65 zwarcie do plusa jak też zaczął wariować czujnik otwarcia pokrywy silnika. Prze śledziłem wiązkę od tych czujników , sprawdziłem miernikiem i okazało się że przecięte były dwa kable które się zwarły gdy poruszyłem wiązka przy zakładaniu zderzaka. Był to środkowy kabel czujnika ciśnienia klimy i kabel czujnika pokrywy silnika. Po za izolowaniu czujnik pokrywy działa prawidłowo a w dalszym ciągu cały czas świeci ECON i klima się nie włączy i dalej wali ten sam błąd. Wiązka 100 % dobra i niema więcej zwarć. Czy jest możliwość że zwarciem uszkodziło czujnik ciśnienia Klimy? 

Druga sprawa dziwna że klima włącza się w trakcie jazdy. Po zatrzymaniu wyłącza się a jak podpiąlem kompa to kodowanie klimatronika było 0000. Czy to czasem nie jest tak że rozkodowalo mi klimę.? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprwadź bezpiecznik nr 6 (5A). Jakie są odczyty z czujnika? Stała wartość czy ciśnienie zmienia się jak klima się włącza podczas jazdy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną wogóle się nie chce klima włączyć. Jak auto postoi na słońcu i się nagrzeje po opaleniu uda się włączyć ale już po ponownym opaleniu nie działa. Odczyt z czujnika na wyłączonej pokazuje 1 bar. Może to po prostu za mało czynnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...