Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Zgrzytanie trzeciego biegu


maxim1000

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem ostatnio pożyczyłem auto koledze wsiadam ponownie i słyszę przy wbijaniu dziwne zgrzyty na trzecim biegu nie zawsze ale się zdarza przeważnie przy redukcji orientujecie sie możne czego mogą być to oznaki

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synchronizator pada.

skrzynia do remontu, albo lać ceramizer i jeździć ze zgrzytami do momentu aż skrzynia padnie całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem ostatnio pożyczyłem auto koledze wsiadam ponownie i słyszę przy wbijaniu dziwne zgrzyty na trzecim biegu nie zawsze ale się zdarza przeważnie przy redukcji orientujecie sie możne czego mogą być to oznaki

z góry dziękuje za pomoc

Skrzynia powoli kończy swój żywot... szukaj innej. Jest sporo skrzyń z passatów B5. Ja kupiłem swoją z B5FL z 2004 roku.

http://allegro.pl/item608340463_skrzynia_biegow_vw_passat_b5_audi_1_9_tdi_een.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jesli remont to odrazu.... synchronizatory to koszt 185 zl za sztuke jak sie sam pytalem... a nie wiesz czy jak otworza czy czegos innego nie znajda.... a ja kupilem skrzynie z passata ... i Tobie tez tak radze posluchaj spetsnaz wie co mowi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie synchronizator zbyt drogi by wymieniać, tylko skrzynia zostaje w całości, a starą skrzynie można zawsze sprzedać, mimo uszkodzenie ludzie biora i naprawiają wiec jeszcze jakiś grosz by ci wpadł za starą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remont skrzyni kosztuje z reguły tyle co używana skrzynia (ok 600-700 zł)

zrobisz jak uważasz.

Ja miałem taki sam przypadek jak Ty około 2 lata temu. Wtedy wymieniłem olej wlałem do skrzyni ceramizera i jeżdżę do tej pory (około 50000km od wlania tego wynalazku)

jak zgrzytało to dalej zgrzyta (szczególnie przy redukcji) ale biegi wchodzą i nie wyskakują i nic złego się, poza zgrzytami, nie dzieje.

Ale zrobisz jak uważasz... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wymieniaj skrzynię, ale tylko na taką po remoncie. Albo remontuj swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...