Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie gasnący przycisk awaryjnych w A4 B6


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, mianowicie po zamknięciu auta po pewnej chwili powinien zgasnąć przycisk awaryjnych, a u mnie niestety gaśnie na sekundę i się ponownie zapala i tak w kółko.

Po odczycie błędów jedynie co wyskakuje to coś takiego jak na załączonym obrazku w module komfortu (46) - po skasowaniu błędy powracają. W żadnym innym sterowniku nie mam błędu. Dodam, że wszystkie drzwi się bez problemu otwierają i zamykają (z pilota), FIS pokazuje poprawne ich otwarcie/zamknięcie. Czy te błędy mogą być powodem niegaśnięcia przycisku awaryjnych??

 

vcds.jpg

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest możliwość, że to przez ten błąd nie gaśnie przycisk awaryjnych?? aha dodam jeszcze, że od pewnego czasu podczas zamykania auta nie mrugają mi kierunki - podczas otwierania mrugają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możliwe bo MK nie przechodzi w stan uśpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś kupował takie zamki: https://allegro.pl/oferta/zamek-drzwi-prawy-tyl-audi-a4-b6-13187631250

Opinie są niby dobre.

 

Kupno używki raczej mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc kupiłem te zamki firmy "abakus" i półki co działają, błędy znikły, ale pojawił się nowy 😭 tym razem dotyczący przerwania przewodu w drzwiach kierowcy i ręce mi opadły🤣. Z uwagi na to, że do wymiany zamków odłączyłem akumulator to dodatkowo sprawdziłem jeszcze poprawność podłączenia rns'a którego instalowałem niedawno. Podczas jego wyciągania zauważyłem, że jeden pin wyskoczył z kostki, więc go poprawiłem, podłączyłem akumulator i przycisk awaryjnych gaśnie prawidłowo. 

Teraz tylko pytanie czy świecił, a winą tego były zamki, czy "wypadnięty" jeden z pinów od rnse?? Przewód, który wypadł to jeden z dwóch w drugim rzędzie (tel+ lub tel-) czarnej kostki - piny z drugiego rzędu czarnej kostki przłożyłem "piętro" w dół do trzeciego rzędu i pewnie ten co wypadł źle zaskoczył.

 

IMG_20240225_131551.jpg

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...