Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Które opony na lato - DUNLOP vs BRIDGESTONE ?


fastest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wyborem opon prosze pomozcie

1.BRIDGESTONE TURANzA ER 300 225/50/R16 92 W cena ok 410zl

2.Bridgestone Potenza RE050A 225/50/R16 92 W 430

3.DUNLOP SP SPORT 01 225/50/R16 92 V 440

4.DUNLOP SP SPORT 2000E 225/50/R16 92 W 470

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

ja właśnie przerabiam podobny temat tyle że w mniejszej rozmiarówce bo 195/65/R15 i mój wybór padł na DUNLOP SP SPORT 01. Z opinii użytkowników tych opon wyczytałem że są całkiem w porządku, ścierają się w normalnym tempie, są wytrzymałe jeśli chodzi o przytarcia i temu podobne historie, nie huczą co tez wydaje się być rzeczą dość istotną, no i podobno dobrze spisują się na nawierzchni suchej jak i mokrej.

Ja z tych opcji które przedstawiłeś wybrał bym te dunlop sport 01 :) ale poczekajmy na inne opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone Potenza RE050A

bardzo szybko się ścierają jeden sezon i musze kupować nowe :gwizdanie: rozmiar 235/40/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone Potenza RE050A

bardzo szybko się ścierają jeden sezon i musze kupować nowe :gwizdanie: rozmiar 235/40/18

to prawda,ale to cec**je wszystkie opony premium,poza tym jeden sezon to dość enigmatyczne stwierdzenie,jeden robi 50k km,drugi 5k km,ile przejechałeś na nich?miałeś je od nowości?

uważam że to najlepsza opona na rynku,w szczególności hamowanie na mokrym jest rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeks32 , Audik kupiony był w DE w Sierpniu na nówkach oponach , a na dzień dziesiejszy szukam nowych kapci bo te sie do niczego nie nadają ;( przebieg ok 30 tys km :cool1: fakt jest jeden na wode faktycznie rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralbym Dunlopa. Nigdy nie uslyszalem zlego slowa od znajomych na ta marke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg ok 30 tys km

myślę że to całkiem dobry wynik :),zważywszy na ciężar i moc auta,no i wydaje mi się że raczej w twoim aucie oponki nie miały lekko,co :cool1: :gwizdanie:

obecnie jeżdżę na tych oponach,jestem mega zadowolony,poprzednio miałem Michelin Pilot Sport,myślałem że to najlepsze opony,dopóki nie przejechałem się w deszczu A4 mojego brata właśnie na Potenzach.

PS.na michelinach zrobiłem 20k km.,jak przywoziłem auto z Niemiec były w zasadzie nowe,może miały przejechane max kilka tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zuzywaniem to bezedury... Wszyscy psiocza na Conti, ze szybko znikaja, a ja jezdze na 3cim komplecie i jestem zadowolony.

SC3 wytrzymal na moim aucie jakies 50-60k km [lato+zima :D ], zimowe WinterContacty po tej zimie zdjalem w prawie takim samym stanie jak je zakladalem [na oko].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że to całkiem dobry wynik :),

widzisz a Ja na Michelinach zrobiłem 60 tys km w Byłej B6 opona 17stka :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że to całkiem dobry wynik :),

widzisz a Ja na Michelinach zrobiłem 60 tys km w Byłej B6 opona 17stka :gwizdanie:

a ja dołożyłem 20 i jeszcze jarko troche pojeździ :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralbym Dunlopa. Nigdy nie uslyszalem zlego slowa od znajomych na ta marke.

moze nie od znajomych ale ci powiem :D dla mnie to KIŁA, mialem chwalonego sportmaxxa, na suchym tragedia, na mokrym nie wiele lepiej :) z tych co podales kolego od tematu, to Potenza :) Aczkolwiek pomysl nad np. Yokohama Parada Spec2 ewentualnie Uniroyal RainSport 2, ja z czystm sumieniem moge polecic i jedne i drugie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął Dunlopy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralbym Dunlopa. Nigdy nie uslyszalem zlego slowa od znajomych na ta marke.

moze nie od znajomych ale ci powiem :D dla mnie to KIŁA, mialem chwalonego sportmaxxa, na suchym tragedia, na mokrym nie wiele lepiej :) z tych co podales kolego od tematu, to Potenza :) Aczkolwiek pomysl nad np. Yokohama Parada Spec2 ewentualnie Uniroyal RainSport 2, ja z czystm sumieniem moge polecic i jedne i drugie :)

tez polecam Dunlopa jezdze na Dunlop Maxx i uwazam ze sa rewelacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim dzieki za pomoc, trafila sie fajna cena bridgestone turanza, juz zamowione;), jak wyprobuje napisze wszystkim czy jestem happy czy tez nie...Kolo powiedzial ze dunlopy sa glosniejsze, natomiast bridgestone ciche, twardsze i do samochodu Audi Avant 130Ps lepiej pasuja, poza tym powiedzial ze z tej polki i w tej cenie wiekszosc opon jest dobrej jakosci i spelnia pewne wymogi, no nie wiem zobaczymy, dzieki za wszystkie rady![br]Dopisany: 09 Maj 2009, 11:36_________________________________________________jutro zakladam :> 81303a623a25ccbbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie zakładać nowego tematu podczepie się tutaj.

Mam dylemat po zmianie opon czy zamieniać przód z tyłem chodzi o jakość opon które lepsze, Micheliny czy Bridgestony ?

Michelin Pilot Sport, model jak w tej aukcji, indeks prędkości 88Y aktualnie są na tyle

http://www.allegro.pl/item628657896_para_opon_225_40_zr18_michelin_pilot_sport_7_8mm.html

Bridgestone S-02, które są z przodu

Bridgestone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez polecam Dunlopa jezdze na Dunlop Maxx i uwazam ze sa rewelacyjne

w czym sa rewelacyjne? bo chyba nie w przeniesieniu mocy auta na asfalt!?

ja nie mam zadnych zastrzezen!! jezdze duzo po autostradach i jest naprawde dobrze, podobno slabym punktem jest mokra nawierzchnia-poslizg, ale jak narazie i z tym nie bylo problemu zobaczymy jak to bedzie jak pare km'ow sie nakreci i beirznik bedzie biedniejszy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te felgi wam sie podobaja i co sadzicie o tej marce i jakosci, mysle o zalozeniu opon na te felgi 9687eb1cf9e4fecfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.DUNLOP SP SPORT 01 225/50/R16 92 V te sa lux, wkoncu nie od parady maja je nowe A4 :naughty: takze polecam te

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone Turanza er300, kupilem miesiac temu 205x60x15 H, wzialem made in italy, francuskie maja wezsze rowki, minimalnie ale wezsze, golym okiem widac nawet.

Zaje...fanie sie na nich jezdzi, fajnie sie skreca, jakby same sie ukladaly do skretu, miodność kierowania. Jakbym jechal na nartach-chce skrecac, pochylam sie i narty same prowadza :tongue4:

Co do trzymania w zakretach spisuja sie bdb jak na moje autko(nie mam obniżonego, ani "utwardzonego", taka bujana :)). Może bardziej obiektywna bylaby opinia kogos kto jezdzi z mniejszym przeswitem i bardziej usztywniony.

Jazda po mokrym i w deszczu - dalej dobrze, ale tu nie bede zachwalal zeby sie ktos nie napalil :>.

Hamowanie - na suchym, przy takim naprawde niezbyt gwaltownym hamowaniu, czasami depne mocniej troszke to lubi sie odzywac ABS. Na mokrym gwaltownie nie hamowalem.

Głośność, szum - gdzieś tak do 120 km/h to cicho, 150km/h, 180km/h szum jest ale ile tego jest z opnon to nie mam pojecia.

Osobiście jestem zadowolony z tych opon, bardzo nawet, wogole jakby sie nie czuje opony,jezdzi sie jakos tak miekko i latwo,lekko. Jakos tak, w kazdym razie dla mnie bomba :JC_fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...