Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Po czyszczeniu turbo wyrzuca błędy P0299 i P0234


walldi

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry zaznaczam, że używałem wyszukiwarki i nie znalazłem podobnego tematu.

Po czyszczeniu turbiny silnik wchodzi w tryb awaryjny i vag wyrzuca błędy P0299 (2 razy) i P0234 (1 raz) i mechanik rozkłada ręce bo nie ma opisu do tych błędów. W tryb awaryjny wchodzi gdy jade z predkoscią 130-140. Przed czyszczeniem turbo tryb awaryjny włączał przy obrotach ponad 3 tyś, teraz raczej ponizej (ok.2 tyś). Wyjęta turbina była sprawdzana przez jakiegoś fachowca i stwierdził, że jest ok.

Proszę o jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0299 - Boost Pressure Regulation: Control Range Not Reached

P0234 - Boost Pressure Regulation: Limit Exceeded (Overboost Condition)

Do sprawdzenia - weze ukladu podcisnienia, ew. podmiana N75. Bledy te oznaczaja rowniez swirujacy czujnik cisnienia doladowania.

Ale jesli byla czyszczona sprezarka - zachodzi podejrzenie ze zostala zle zlozona i kierownice nie reguluja prawidlowo cisnieniem doldowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik, który czyścil turbine twierdzi, że uklad jest szczelny i turbina jest napewno dobrze zlożona. N75 wymieniłem przed czyszczeniem turbo więc mało prawdopodobne zeby już padł (aczkolwiek różne historie w życiu się zdarzaja). Pozostaje czujnik cisnienia doładowania do sprawdzenia. Narazie jeżdże bez błędów ale jak tylko pojawią się te błędy to wymienie ten czujnik i dam znać czy problem ustąpił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...