Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem olejowy w Audi A4 B8 2.0TDI CGLC

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam forumowiczów. Czy ktoś podołał z problemem żarcia oleju przez cglc? Przebieg 280tys. Po zakupie wystąpił problem z DPF. Był zawalony popiołem w wartości maksymalnej, lecz teoretycznie mógł sie skończyć z racji przebiegu. Został wymieniony na nowy zamiennik JMJ. Teraz zużywa olej -trasa około 500ml na 1000km, miasto trochę więcej (jeżdzi głównie trasy więc cieżko stwierdzić). DPF wypala co 300-400 km trasa, 200 km miasto. Po procedurze wypalania kominy czarne od sadzy. Po dłuższym postoju , po odpaleniu i odczekaniu aż złapie trochę temperatury potrafi dymić na szaro-niebiesko lecz po chwili jazdy to ustaje.

Na początku procedury wypalania filtra kopci tak że świata z tylu nie widać (wydaje mi się że podczas rozgrzewania do procedury i dotrysku paliwa). Silnik suchy, w przewodzie przed turbo mała plamka oleju, w przewodzie przed przepustnicą pojawił się olej i zapocenie na łączeniu. Ilość oleju w intercoolerze będzie dopiero sprawdzana. Przygotowuje się na najgorsze czyli remont lub wymiana silnika. Jak u Was zakończyl się ten temat ? 

IMG_5663.jpg

Opublikowano

Silnik złom. W CGLC znany problem.

Opublikowano
4 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Silnik złom. W CGLC znany problem.

O co chodzi że niektóre cglc nie biora nic nawet przy dużych przebiegach a niektóre potrafa chlać niczym najgorsze TFSI ?

Opublikowano
  • Autor

Myślicie ze opłaca się robić remont czy od razu szukać używanego silnika? Było kilka tematów ale żaden nie dał jasnej odpowiedzi, kilka kończyło się nawet ze po remoncie nadal brał olej :)  Ktoś podołał z tym problemem na 100%?

 

W dniu 23.05.2024 o 18:06, franekv6 napisał(a):

O co chodzi że niektóre cglc nie biora nic nawet przy dużych przebiegach a niektóre potrafa chlać niczym najgorsze TFSI ?

Tu raczej wpływ ma odpowiednia eksploatacja , wiec ten silnik to loteria. Znajomy tez ma CGLC z podobnym przebiegiem lecz na pobor oleju nie narzeka

Opublikowano
3 minuty temu, Przemo1989 napisał(a):

czy od razu szukać używanego silnika?

I kupić następne zwłoki?

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

I kupić następne zwłoki?

Tego właśnie się boje. Wolałbym uniknąc sytuacji straconych pieniędzy i nie uzyskania rezultatu.

 

Opublikowano

Jeżeli zamierzasz autem jeszcze pojeździć, to wykonaj remont w dobrym sprawdzonym warsztacie, bez oszczędzania na częściach.
Jeżeli planujesz wkrótce zmienić auto, to przyszła tego najwyższa pora.

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Jeżeli zamierzasz autem jeszcze pojeździć, to wykonaj remont w dobrym sprawdzonym warsztacie, bez oszczędzania na częściach.
Jeżeli planujesz wkrótce zmienić auto, to przyszła tego najwyższa pora.

Dzięki za odpowiedź Muskel1. Pozdrawiam ?

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 23.05.2024 o 19:31, Przemo1989 napisał(a):

Dzięki za odpowiedź Muskel1. Pozdrawiam ?

I jak sytuacja z poborem oleju? Robiłeś coś?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ja bym jeszcze jedną rzecz zrobił tłoki nafta namoczył pózniej płukanka wymiana oleju i wtedy pomiar kompresji i ewentualny remont silnika bo to koszt rzędu 20 tyś. ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.