Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Q5/3.0TDI/2016 - błąd P208A


yaseeteer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry;

 

Cześć;

 

Audi Q5 2016 / 3.0TDI - wyświetlił się błąd P208A - pompa sterowania AdBlue, teoretycznie. W serwisie skasowałem go raz, drugi - za każdym razem wyświetla się ponownie.

 

Zastanawiające jest to, że błąd wyświetlił się chwilę po przeglądzie technicznym (wymiana olejów, filtrów itd.) - po odebraniu auta z serwisu pojechałem w niedaleką w sumie trasę (500km), następnego dnia rano wsiadam pod hotelem, odpalam silnik - i świeci się błąd. Poprzedniego dnia wieczorem jeszcze nie świecił, nigdy wcześniej również mnie to nie spotkało. 

Kiedyś, również po serwisie wyświetlił mi się inny błąd (symbolu nie pamiętam), dotyczący przepływomierza. Okazało się, że panowie podczas serwisu zdjęli tę plastikową pokrywę silnika, zrobili co mieli zrobić, założyli ponownie - i przez przypadek wysunęli nieco wtyczkę z przepływomierza (trochę uszkodzoną). Czy w tym przypadku teoretycznie coś takiego jest możliwe? Tzn. gdzie konkretnie zlokalizowana jest wiązka/czujnik/sterownik odpowiedzialny za generowanie kodu P208A?

Jakieś inne sugestie, zanim zacznę demontować zbiornik AdBlue/pompę/sterownik i wymieniać po kolei? Bo doczytałem się, że zdarzało się że niektórzy wymieniali te części błąd uparcie wyświetlał się nadal - wolałbym tego uniknąć, wiadomo...

dziękuję, pozdrawiam



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...