Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Asysta kierowcy w A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

To mój pierwszy wpis na forum. Szukałem odpowiedzi w już otwartych tematach, ale nie znalazłem nic co pasuje do mojego problemu.

Otóż mam problem z systemem Asysta Kierowcy, ponieważ nie pokazuje samochodów do których się zbliżam. Dostaje jedynie powiadomienia o zwalnianiu przed skrzyżowaniami i zmianami prędkości.

Czy jest to funkcja która może zależeć od wyposażenia? Błędu żadnego nie ma.

 

Rozwiązane przez Muskel1

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Masz ACC?

Opublikowano
  • Autor

W jaki sposób mógłbym sprawdzić czy mam ACC?
Z tego co widzę to przy lusterku wstecznym mam z przodu małą kropkę, tak jakby kamerę, albo radar, albo czujnik jakiś. Niestety nie mam kartki z kodami wyposażenia. 

Opublikowano

Co ma ACC wspólnego z lusterkiem wstecznym?

Wiesz co to jest ACC?

Opublikowano
  • Autor

Wiem co to ACC, dlatego pytam czy powinno mi się coś pojawiać w Asyście Kierowcy oprócz zwalniania przed znakami coś więcej.

Na manetce od tempomatu nie mam ustawiania odległości.

A o lusterku pisałem, ponieważ ewidentnie jest na przedniej szybie jakąś kamerka/radar i nie wiem od czego może być.

Pozdrawiam.

 

Opublikowano

Odpowiedz po prostu na pytania. Masz ACC?

Opublikowano
  • Rozwiązanie
4 godziny temu, MiloszBrat napisał(a):

W jaki sposób mógłbym sprawdzić czy mam ACC?

Po manetce tempomatu i kratkach w przednim zderzaku. Auto z ACC ma manetkę, na której jest możliwa regulacja odległości do poprzedzającego pojazdu, opisana jako DISTANCE. Oprócz tego w przednim zderzaku są po prawej i lewej stronie widoczne radary. Pojazdy bez ACC mają tam zwykłe kratki.

 

Godzinę temu, MiloszBrat napisał(a):

A o lusterku pisałem, ponieważ ewidentnie jest na przedniej szybie jakąś kamerka/radar i nie wiem od czego może być.

Każde B9 (przynajmniej ma rynku EU) ma kamerę na przedniej szybie. W zależności od wyposażenia pojazdu pomaga ona różnym asystentom. B9 golas też ma kamerę i służy ona wtedy  tylko do Audi pre sense. 

4 godziny temu, MiloszBrat napisał(a):

Z tego co widzę to przy lusterku wstecznym mam z przodu małą kropkę, tak jakby kamerę, albo radar,

Ta "kropka" to czujnik światła potrzebny do prawidłowego działania lusterka fotochromatycznego. 

Screenshot_20240707_195600_Opera.jpg

Screenshot_20240707_195645_Opera.jpg

Opublikowano
  • Autor

W takim razie wszystko się rozjaśniło i już jest wiadomo co od czego.

W takim razie dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Pytanie

czy w zderzaku może być tylko zaślepka w takim wzorze?

czy przy takim kształcie zawsze musi byc radar?

Opublikowano

W przedliftach tylko auta z radarami mają takie kratki pod radary.

Opublikowano
14 godzin temu, soszka2 napisał(a):

Pytanie

czy w zderzaku może być tylko zaślepka w takim wzorze?

czy przy takim kształcie zawsze musi byc radar?

A w poliftach czyli od końca 2018 może wyglądać jakby miał radar ale może nie mieć, więc trzeba dokładnie sprawdzić.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 24.07.2024 o 09:46, Koalakm napisał(a):

A w poliftach czyli od końca 2018 może wyglądać jakby miał radar ale może nie mieć, więc trzeba dokładnie sprawdzić.

Właśnie o to pytam bo kupiłem 2018r z grudnia i wyglada jakby miał radary a ich faktycznie nie posiada

 

Opublikowano

Wrzuć zdjęcie lewych manetek.

Opublikowano
18 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć zdjęcie lewych manetek.

Na pewno nie mam acc

dlatego stąd moje pytanie czy ten front mógł występować z takimi zaślepkami

Tak wygląda u mnie przód 

IMG_5905.jpeg

Opublikowano

Tak.

Opublikowano
Teraz, Muskel1 napisał(a):

Tak.

No i super

rozwiało wszystkie watpliwości 

myślałem ze jakiegos składaka kupiłem 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.