Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowanie lamp Matrix w Audi A5 8W

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam pytanko, gdyż posiadam Audi A5 8W 2018 r. Matrix. Moje pytanie jest następujące: zakupiłem używane lampy Matrix z modułami i lampy po podpięciu tylko świecą światła mijania i wyskakuje błąd "wersja reflektora niewiarygodna" (starych lamp nie posiadam). Wie ktoś może, jak to zakodować albo coś?

Rozwiązane przez Muskel1

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Skoro miałeś już w aucie matrixy to kodowania w BCM1 są poprawnie i nic tam nie trzeba zmieniać (jeżeli nikt tam nie grzebał).

Kupiłeś komplet lampy ze sterownikami, które należały do tych lamp, czy kupiłeś lampy i sterowniki dokupiłeś osobno do lamp?

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

kupiłem komplet lamp (moduły i lampy razem) bo samochód był uszkodzony w przód i nie było lamp wogóle i Jak podpiąłem te nowe kupione to nie działają kierunki ani nic tylko mijania 

 

Opublikowano
1 minutę temu, krysik0801 napisał(a):

kupiłem komplet lamp (moduły i lampy razem)

Czy te lampy były z tymi sterownikami w innym aucie zamontowane? Czy może sprzedający sobie skompletował i sprzedał jako komplet?

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

hmm dobre pytanie sprzedający nic nie mówił żeby były osobno moduł I lampa więc wydaje mi się że w innym samochodzie były 

 

Opublikowano

Coś mi się wydaje, że masz niepasujące sterowniki. Ten błąd o tym świadczy.

Porównywałeś numery swoich lamp i sterowników z zakupionymi?

Jesteś pewny, że lampy które kupiłeś są lampami matrix?

Wrzuć zdjęcia wszystkiego.

Opublikowano
  • Autor

wsumie nie patrzylem czy numery na lampach i na module są te same ale matrix są to napewno, a zdjęcia dopiero dam radę jutro jak już 

Bo tak jak czytałem na intrencie to dużo osób pisało, żeby wziąść kod z starej lamp a ja nie posiadam 

Opublikowano
1 minutę temu, krysik0801 napisał(a):

ale matrix są to napewno

Nie gniewaj się, że zapytam, bo nie jesteś pierwszy i nie ostatni, który myślał że lampy to matrixy, a okazało się że były tylko LED. Skąd 100% pewność że to matrixy? Po czym stwierdziłeś?

 

Opublikowano
  • Autor
9 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie gniewaj się, że zapytam, bo nie jesteś pierwszy i nie ostatni, który myślał że lampy to matrixy, a okazało się że były tylko LED. Skąd 100% pewność że to matrixy? Po czym stwierdziłeś?

no ja wnioskowałem po wyglądzie no i na aukcji pisało matrix jak kupowałem 

 

 

Opublikowano

Lampy matrix i lampy full led wyglądają na pierwszy rzut oka identycznie. Trzeba wiedzieć jakiego szczegółu szukać aby je od siebie odróżnić:wink:

Dodatkowo poznasz po numerach części widniejących na naklejce obudowy.

 

@krysik0801 tutaj opisałem jak odróżnić lampy w A5.

https://a4-klub.pl/topic/383878-rodzaje-lamp-w-audi-a4-b9/?do=findComment&comment=5783077

Opublikowano
  • Autor
22 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Lampy matrix i lampy full led wyglądają na pierwszy rzut oka identycznie. Trzeba wiedzieć jakiego szczegółu szukać aby je od siebie odróżnić:wink:

Dodatkowo poznasz po numerach części widniejących na naklejce obudowy.

 

No i jeszcze dodatkowo w full ledach nie pasują piny do podpiecia a ja wpiąłem i wszystko pasuje, bo podobny błąd mam w pompie abs że wersja nie wiarygodna (no bo pompa abs też jest nowa), a głównie był potrzebował jak uzyskać kod że starego modułu sterującego lampa żeby go przegrać do nowego 

Opublikowano
  • Rozwiązanie
1 minutę temu, krysik0801 napisał(a):

a głównie był potrzebował jak uzyskać kod że starego modułu sterującego lampa żeby go przegrać do nowego

Nie ma czegoś takiego.

Sterowniki lamp 29, 39, D6 i D7 nie posiadają kodowań tylko zestawy danych, których nie wgrasz VCDSem.

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Nie ma czegoś takiego.

Sterowniki lamp 29, 39, D6 i D7 nie posiadają kodowań tylko zestawy danych, których nie wgrasz VCDSem.

aaaa takie buty no rozumiem

Opublikowano

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Skoro kupiłeś powypadkowe auto bez lamp, skąd 100% pewność, że auto wyposażone było w matrixy?
Rozkodowałeś wyposażenie po VIN?

Opublikowano
  • Autor
47 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Skoro kupiłeś powypadkowe auto bez lamp, skąd 100% pewność, że auto wyposażone było w matrixy?
Rozkodowałeś wyposażenie po VIN?

właśnie sprawdziłem na aplikacji audi i wygląda lampy jak full led (nir mam pojecia jak wczensiej widzialem tak matrix) i nasuwa się pytanie czy mogę z tych matrixow zróbcie zwykle full led albo czy dużo jest roboty z zmianą żeby działy matrix 

Edytowane przez krysik0801

Opublikowano

Wrzuć VIN do tego tematu i poproś o rozkodowanie. To będzie 100% pewność jak auto wyjechało z fabryki.

https://a4-klub.pl/topic/444535-dekoder-vin-audi-grupy-vag-oraz-innych-marek-dane-techniczne-oraz-wyposażenie/page/503/#comment-5791188

 

 

Opublikowano

Auto z USA?

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Auto z USA?

Europa 

Opublikowano

wg VIN masz seryjnie reflektory Full LED 

PR-Code

8IT główne reflektory LED

8G0 bez asystenta świateł

 

 

 

Opublikowano
10 godzin temu, krysik0801 napisał(a):

właśnie sprawdziłem na aplikacji audi i wygląda lampy jak full led (nir mam pojecia jak wczensiej widzialem tak matrix) i nasuwa się pytanie czy mogę z tych matrixow zróbcie zwykle full led albo czy dużo jest roboty z zmianą żeby działy matrix

tak jest to mozliwe. Tylko musisz znalezc kogos kto sie tym zajmuje. Trzeba tam dolozyc kabelki + kodowanie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.