Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kopcenie podczas wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć 

czytałem że to naturalne zjawisko że kopci podczas wypalania ale u mnie to jakaś masakra. Czasem to skrzyżowania nie widać. Pomocy dlaczego tak u mnie jest. Wstyd tym jeździć gdy się zacznie wypalanie. DPf po praniu i resetach. Oleju i płynu nie ubywa. Przed praniem to samo nic nie pomogło. 

Rozwiązane przez Koniokrad

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

sprawdź wtryski, może coś z układem paliwowym, moze dpf uszkodzony, błędy są???

widzę wątek w dwóch  miejscach - kontynuuj tutaj

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
  • Autor
9 godzin temu, RALF76 napisał(a):

sprawdź wtryski, może coś z układem paliwowym, moze dpf uszkodzony, błędy są???

widzę wątek w dwóch  miejscach - kontynuuj tutaj

Wszystko z wtryskami jest ok. Ogólnie to już drugi silnik bo poprzedni wziął i się popsuł. Postanowił sobie pęknąć blok?. Ale z poprzednim było dokładnie tak samo. Gdy tylko zaczyna się wypalanie to zaczyna kopcić. Raz bardziej raz mniej ale zawsze. Słyszałem że w fordach jakieś grzałki są które jakby dopalają czy coś te spaliny ale w Audi nic takiego „chyba” nie ma więc nie tylko ja ale i kilku mechaników którzy coś kiedyś mieli do czynienia z tym autem rozkładają ręce. 

Opublikowano

Ja mam podobnie przy wypalaniu DPF przez około 30-40 sekund wydobywa się biała smuga 

Mam wrażenie że to ten mocznik wtryskiwany i spalany w wydechu, bo kolor jest taki biały i ma dziwny zapach

Opublikowano
  • Autor
9 godzin temu, czareq napisał(a):

Ja mam podobnie przy wypalaniu DPF przez około 30-40 sekund wydobywa się biała smuga 

Mam wrażenie że to ten mocznik wtryskiwany i spalany w wydechu, bo kolor jest taki biały i ma dziwny zapach

Tylko dlaczego dzieje się tak u mnie i u ciebie a mam kilku znajomych z tym samym silnikiem i u nich to nie występuje. Jakie masz oznaczenie silnika bo ja mam CGLC

Opublikowano

CSUA

Z tego co zauważyłem Ty masz problem z ciągłym kopceniem ?

Edytowane przez czareq

Opublikowano
  • Autor
5 godzin temu, czareq napisał(a):

CSUA

Z tego co zauważyłem Ty masz problem z ciągłym kopceniem ?

Tylko podczas wypalania i nie cały czas. Dla przykładu jeżeli całe wypalanie trwa np 10 minut to 5-6 kopci ale z przerwami 

Opublikowano
W dniu 7.11.2024 o 21:34, Koniokrad napisał(a):

Tylko podczas wypalania i nie cały czas. Dla przykładu jeżeli całe wypalanie trwa np 10 minut to 5-6 kopci ale z przerwami 

Masz CGLC nie ubywaci oleju ?

Opublikowano

Cześć! 

Podbijam temat. Auto kopci białym, gęstym dymem średnio co 370km. O ile na trasie nie przeszkadza to tak mocno to w mieście jest masakra zwłaszcza na światłach. Oleju nie ubywa, płynu chłodzącego również. EGR z chłodniczką wymieniony na nowy - bo był już jego czas, DPF po czyszczeniu(podczas czyszczenia okazało się że DPF nie jest oryginalny tylko zamiennik). Zalecono wymianę czujnika różnicy ciśnień ale po zmianie na nowy nic się nie zmieniło. Mechanicy rozkładają ręce a problem jest uciążliwy . 

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł?  Czy to może być coś typowo z elektroniką? sterownik?

 

komputer taki kod błędów pokazuje:

 

błąd 00003:014 pasywny/sporadyczny    sterownik- Uszkodzenie  

Edytowane przez Karo11

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, Karo11 napisał(a):

Cześć! 

Podbijam temat. Auto kopci białym, gęstym dymem średnio co 370km. O ile na trasie nie przeszkadza to tak mocno to w mieście jest masakra zwłaszcza na światłach. Oleju nie ubywa, płynu chłodzącego również. EGR z chłodniczką wymieniony na nowy - bo był już jego czas, DPF po czyszczeniu(podczas czyszczenia okazało się że DPF nie jest oryginalny tylko zamiennik). Zalecono wymianę czujnika różnicy ciśnień ale po zmianie na nowy nic się nie zmieniło. Mechanicy rozkładają ręce a problem jest uciążliwy . 

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł?  Czy to może być coś typowo z elektroniką? sterownik?

 

komputer taki kod błędów pokazuje:

 

błąd 00003:014 pasywny/sporadyczny    sterownik- Uszkodzenie  

Witam w klubie kopciuchów ?

Ja jestem na etapie wymian czyli:

Wczoraj wymiana czujnika różnica ciśnień oraz czujnika temperatury spalin. Zrobiłem reset w VCDS i się zaczęło kopcenie i wypalanie ale dzisiaj już spokój. Pewnie będzie się jakiś czas uczył tych nowych czujników i zobaczymy jakie będą efekty za kilka dni. Tygodniowo robię około 600km z tego 90% po autostradzie więc coś wyjdzie albo i nie ?. Zastanawia mnie czy to kopcenie to nie czasem zbyt niska temperatura wypalania ale jak to ogarnąć to już nie wiem. Mam nadzieję że wspólnymi siłami ogarniemy ten wstydliwy przypadek ?
 

Opublikowano
W dniu 13.11.2024 o 07:08, Koniokrad napisał(a):

Witam w klubie kopciuchów ?

Ja jestem na etapie wymian czyli:

Wczoraj wymiana czujnika różnica ciśnień oraz czujnika temperatury spalin. Zrobiłem reset w VCDS i się zaczęło kopcenie i wypalanie ale dzisiaj już spokój. Pewnie będzie się jakiś czas uczył tych nowych czujników i zobaczymy jakie będą efekty za kilka dni. Tygodniowo robię około 600km z tego 90% po autostradzie więc coś wyjdzie albo i nie ?. Zastanawia mnie czy to kopcenie to nie czasem zbyt niska temperatura wypalania ale jak to ogarnąć to już nie wiem. Mam nadzieję że wspólnymi siłami ogarniemy ten wstydliwy przypadek ?
 

W jakis sposob olej jest spalany w twoim wypadku to nic dziwnego clgc u kolegi może juz turbo puszczac. Jeżeli bialy dym sprawdz czy nie ubywa płynu chłodzacego jeżeli dym teraz z samego rana nic dziwnego para odparowuję jezeli na cieply i płyn ubywa to UPG 

Edytowane przez Silver3833

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 16.11.2024 o 14:12, Silver3833 napisał(a):

W jakis sposob olej jest spalany w twoim wypadku to nic dziwnego clgc u kolegi może juz turbo puszczac. Jeżeli bialy dym sprawdz czy nie ubywa płynu chłodzacego jeżeli dym teraz z samego rana nic dziwnego para odparowuję jezeli na cieply i płyn ubywa to UPG 

Hej

Jak pisałem wcześniej płynu oraz oleju nie ubywa wcale. Turbo po regeneracji, podkładki pod wtryski wymienione, wtryski sprawdzone nie leje żaden. Ogólnie to silnik po kapitalce i wszystko co było choć trochę zużyte zostało wymienione. Przed remontem było dokładnie tak samo więc to raczej nie przyczyna typowo mechaniczna tylko raczej elektryczna (temp, czujnik itp) ale co nie wie nikt na to wychodzi. 

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor
  • Rozwiązanie

Cześć 

Problem rozwiązany ! 
Okazało się że mam zamontowany jakiś uniwersalny zamiennik który wygląda identycznie, spełnia wszystkie normy, nie różni się parametrami od oryginału a jednak. Mimo remontu silnika, prania DPf i wymianie wszystkiego wkoło problem kopcenia nie znikał. Więc jeżeli macie podobne problemy sprawdźcie czy wasz DPf jest do waszego oznaczenia silnika. Ja mam CGLC I TYLKO TAKI MUSI BYĆ !!!! Nie dajcie sobie wmówić że inne oznaczenie to nie problem bo parametry te same. Nawet oryginał od CAGA, CAGC, CAHA itd nie będzie prawidłowo pracował w np CGLC i odwrotnie. 
Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.