Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B8 TFSI czy TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chciałbym zakupić a4 b8 polift 2013-2015 r. Sam juz nie wiem, jaki silnik wybrać aby był w miarę bezobsługowy.. Przebieg do jakiego szukam to 150 tys. Rocznie pokonuję ok 25 tys. Boje się trochę tych nowych diesel ( dwumasa- wymiana ponoć 5 tys, dpf egr itd). Z kolei te nowe tfsi niby poprawione (ponoć w nich wadliwy rozrząd) ale niesmak wciąż jest... Mógłby ktoś doradzić jak wygląda sprawa eksploatacji takich silników z perspektywy czasu? Ostatni mój diesel to passat b5 1.9 tdi więc przeskok trochę jest... 

Opublikowano

Jeśli zakładasz sobie B8 z takim przebiegiem to juz na starcie będziesz miał kłopot znaleźć auto. Może TFSI z Ameryki Ci się uda...

Co do dwumasy za 5k to tylko jeden silnik taką posiada CNHA 190KM w manualu. W pozostałych w 5k z wymianą powinno się udać. 

Opublikowano
1 godzinę temu, krzysiek_f napisał(a):

Co do dwumasy za 5k to tylko jeden silnik taką posiada CNHA 190KM

Nieprawda. Cnhc 163KM tez ma taki dwumas ale są zamienne z b9 za połowę ceny. Generalnie diesla w kałdi spełniającego norme eu6 nie polecam, bo jak się ma pecha to można utopić fortunę w krótkim czasie.

Opublikowano
19 minut temu, przem8 napisał(a):

Nieprawda. Cnhc 163KM tez ma taki dwumas ale są zamienne z b9 za połowę ceny. Generalnie diesla w kałdi spełniającego norme eu6 nie polecam, bo jak się ma pecha to można utopić fortunę w krótkim czasie.

Nie słyszałem o takim silniku w B8, ale mniejsza z tym.

Czyli do tego 190KM można założyć tą dwumasę z B9?

Opublikowano

Faktycznie ale to chyba mało popularny silnik. Wg tej strony jest normalnie zamiennik dedykowany do B8.

 CNHA wg tej strony i tego co piszą na forach to jedyny silnik gdzie dwumasa występuje w oryginale.

 

Screenshot_20241219_132140_Chrome.thumb.jpg.a8a13333c90638d73627878de9435ea9.jpg

Opublikowano
17 minut temu, krzysiek_f napisał(a):

Faktycznie ale to chyba mało popularny silnik.

Popularny w poliftach, zwlaszcza w krajach beneluksu. 

Ja akurat słyszałem o LUK 415095410.

Opublikowano
  • Autor

A czy te silniki w tfsi w b8 po lifcie mają jeszcze jakieś problemy słabe punkty na które trzeba uważać? Różnią się od tych tfsi w b9 (1.8 i 2.0) ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.