Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Interfejs diagnostyczny na domowe potrzeby do Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

Chciałbym nabyć cos pod OBD żeby w domowych warunkach zakodować sobie lampy USA-EU, wyłączyć obrysówki itp. Przeszukiwałem forum i spotkałem się z VCDS, ODIS, VCP, OBD ELEVEN i nie wiem co by było odpowiednie dla takich podstawowych "konwersji" auta z USA. Ktoś posiada któryś z tych interfejsów i chciałby się wypowiedzieć o plusach i minusach?

Opublikowano

VCDSem nie przeprowadzis konwersji lamp w B9.

 

Opublikowano
  • Autor

Widzę, że posiadasz wypisane przeze mnie interfejsy oprócz ODIS. OBD11 potrzebuje ciągłej subskrypcji, a może VCP byłoby wystarczające do takich konwersji obrysówek i lamp tylnych? 

Opublikowano

VCP wystarczy. Osobiście używam VCDS do diagnozowania, kodowania oraz zmian adaptacji gdysz jest pod tym względem (moim zdaniem) lepszy niż VCP.

VCP używam do parametryzacji i flashowania, gdyż VCDS nie posiada takiej funkcji.

OBD11 używam do odblokowania SFD.  

ODISa nie mam, gdyż nie popieram i nie propaguję klonów (piractwa), a uzyskanie legalnego dostępu i licencji GeKo jest dla mnie nie rentowne. Pozostałe narzędzia diagnostyczne mam też oryginalne.

Opublikowano
  • Autor

Czyli dobrze by było mieć VCP i VCDS haha, ale na początek wybiore VCP do tych "Konwersji". Później może przyjdzie czas na VCDS.

Opublikowano

Do nowszych aut polecam gorąco vctool. 

Odkąd zakupiłem licencje przestałem praktycznie w ogóle używać VCDS i VCP.

Flashe, datasety, SFD i wiele innych przydatnych narzędzi.

 

VCTOOL.APP

Fast and easy activation of hidden functions on MQB and MLBEvo platforms. Unblocking MirrorLink in Motion, fast measurements, performing backup's and much more!

Edytowane przez turzol

Opublikowano
  • Autor
W dniu 9.02.2025 o 15:24, turzol napisał(a):

Do nowszych aut polecam gorąco vctool. 

Odkąd zakupiłem licencje przestałem praktycznie w ogóle używać VCDS i VCP.

Flashe, datasety, SFD i wiele innych przydatnych narzędzi.

 

VCTOOL.APP

Fast and easy activation of hidden functions on MQB and MLBEvo platforms. Unblocking MirrorLink in Motion, fast measurements, performing backup's and much more!

A jaki kabel do tego oprogramowania polecasz? 

Opublikowano

VAS5054x/6154x

Opublikowano
  • Autor
16 minut temu, Muskel1 napisał(a):

VAS5054x/6154x

Wydaje mi się, że tak jak napisałeś wyżej to za droga zabawka jak na moje potrzeby. 

Opublikowano
1 godzinę temu, Krolik524 napisał(a):

A jaki kabel do tego oprogramowania polecasz? 

Do B9 zwykły żółty kabel enet za 40zł i masz połączenie DOIP najszybsze z możliwych.

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, turzol napisał(a):

Do B9 zwykły żółty kabel enet za 40zł i masz połączenie DOIP najszybsze z możliwych.

To mam rozumieć, że kupię ten kabel i subskrypcje na miesiąc VC, to zrobię sobie np wgranie plików lamp i inne tego typu rzeczy do konwersji USA - EU? Zastąpi mi to kabel VCP który wyszedłby około 1500zl? 

Opublikowano

Tak są tam zdc do BCM2, bez problemu ogarniesz jeżeli wiesz co i jak.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 12.02.2025 o 22:21, turzol napisał(a):

Tak są tam zdc do BCM2, bez problemu ogarniesz jeżeli wiesz co i jak.

Moja wiedza jest ograniczona do tego co na forum. Chce się nauczyć ale ciągle szukam jakiegoś małego źródełka wiedzy, a o tym vctool nic nie widzę w internecie 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
On 2/9/2025 at 11:59 AM, Muskel1 said:

VCP wystarczy. Osobiście używam VCDS do diagnozowania, kodowania oraz zmian adaptacji gdysz jest pod tym względem (moim zdaniem) lepszy niż VCP.

VCP używam do parametryzacji i flashowania, gdyż VCDS nie posiada takiej funkcji.

OBD11 używam do odblokowania SFD.  

ODISa nie mam, gdyż nie popieram i nie propaguję klonów (piractwa), a uzyskanie legalnego dostępu i licencji GeKo jest dla mnie nie rentowne. Pozostałe narzędzia diagnostyczne mam też oryginalne.

Czy zdejmujac SFD przy uzyciu OBD11, mozna pozniej odpiac obd11 i podpiac np VCDS a sterownik dalej bedzie mial zdjeta blokade SFD w tym ustalonym okienku czasu?

Opublikowano

Normalnie po zdjęciu SFD, w zależności od sterownika, masz czas najczęściej ok. 90 min. Po upływie tego czasu sterownik powinien się sam zablokować, ale nie zawsze tak jest. Często gęsto gdy odblokowałem SFD za pomocą OBD11, sterowniki nawet na drugi dzień i dłużej były odblokowane i musiałem je na nowo zablokować za pomocą OBD11.

 

Osobiście odblokowuję SFD za pomocą OBD11 i w zależności od tego co wykonuję, albo dokonuję tego za pomocą OBD11 (najczęściej jeżeli jest to 1-2 kodowania). W przypadku wielu kodowań, adaptacji czy flashowania lub parametryzacji, podpinam VCDS lub VCP po odblokowaniu.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

SFD jest na platformie MQB2020, w MlbEvo SFD2

Opublikowano

Zgadza się. W tym przypadku jednak gdy auto jest z USA nie wiem jak to jest. SFD2 to UNECE czyli rozporządzenia unijne:

 

UN Regulation No. 155 - Cyber security and cyber security management system

 

oraz

 

UN Regulation No. 156 - Software update and software update management system,

 

które dotyczą pojazdów na rynek EU. Nie wie jak ma się to do pojazdów na rynek NAR, bo mam niewiele z takimi pojazdami doczynienia.

Opublikowano

W autach z USA jest na pewno SFD2

Opublikowano

Całkiem możliwe, dlatego napisałem, że mało mam z takimi doczynienia.

Opublikowano

Panowie, twórcy rozwiewaja watpliwosci. 
SFD2 nie ma jesli: 
- w plikach rod brakuje dopiska UNECE
- skanujesz starszym VCDSem ktory nie ma dostepu nawet READ-ONLY do modulow chronionych UNECE/SFD2, czyli ponizej 25.3

https://forums.ross-tech.com/index.php?threads/48101/

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.