Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Awaria systemu AdBlue w Audi A4 B8 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć:) proszę pomóżcie co to może być? Cos mogło się uszkodzić?  

20250213_160317.jpg

Opublikowano

Trzeba pod komputer podłączyć i sczytać błędy. Przyczyn może być bardzo wiele.

Opublikowano

Pierwsza czynność: zalać do pełna adblue 

Opublikowano
50 minut temu, Lovely Man napisał(a):

Pierwsza czynność: zalać do pełna adblue 

O niskim stanie AdBlue jest inny komunikat 

Opublikowano

Oczywiście ale skąd wiesz że go nie było? :) Zalanie na 100% nie zaszkodzi, a może pomóc rozpuścić wykrystalizowany mocznik, wstawić do ciepłego, podłączyć kompa i czytać błędy.

Opublikowano
  • Autor
50 minut temu, Lovely Man napisał(a):

Oczywiście ale skąd wiesz że go nie było? :) Zalanie na 100% nie zaszkodzi, a może pomóc rozpuścić wykrystalizowany mocznik, wstawić do ciepłego, podłączyć kompa i czytać błędy.

Jakoś 5tyg temu był tankowany do pełna zrobilam max 1000km od ostatniego tankowania :)

Edytowane przez Monika.K

Opublikowano

Czyli ok. 1l ubyło, bo zużycie mocznika to ok. 1l/1000 km.

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Czyli ok. 1l ubyło, bo zużycie mocznika to ok. 1l/1000 km.

Zapomniałam dodać że jakoś 2 miesiące temu mieliśmy wyciek z wężyka AdBlue został naprawiony i teraz znowu to. 

Czy może to mieć coś wspólnego?

Edytowane przez Monika.K

Opublikowano

Stan pozostałego w zbiorniku AdBlue można sprawdzić narzędziem diagnostycznym w rozszerzonych blokach pomiarowych sterownika silnika. Skoro i tak trzeba podpiąć auto pod kompa, to i przy okazji można odczytać stan napełnienia.

Opublikowano
  • Autor
19 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Stan pozostałego w zbiorniku AdBlue można sprawdzić narzędziem diagnostycznym w rozszerzonych blokach pomiarowych sterownika silnika. Skoro i tak trzeba podpiąć auto pod kompa, to i przy okazji można odczytać stan napełnienia.

Zrobi to zwykly mechanik czy musi być elektryk samochodowy?

Opublikowano

Zrobi jeśli ma VCDS kompa i przy okazji pełny skan i wtedy się okaże co mu dolega.

Opublikowano
8 godzin temu, Monika.K napisał(a):

Zrobi to zwykly mechanik czy musi być elektryk samochodowy?

Wykona to każdy posiadający narzędzie diagnostyczne, pod warunkiem, że potrafi się nim posługiwać.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor
W dniu 14.02.2025 o 00:42, dekiel 13 napisał(a):

Zrobi jeśli ma VCDS kompa i przy okazji pełny skan i wtedy się okaże co mu dolega.

Bylam u mechanika i na komputerze widział błąd i go skasował.  Ledwo wsiadłam odpaliłam auto i znowu to samo . Znowu podpięli komputer ale już nie było tego błędu. Dlaczego? 

Pojechałam do elektryka i również nie widzi błędu ? co robić dalej?

Opublikowano

Musi być jakaś mechaniczna usterka, a jaki był błąd? 

Opublikowano
22 minuty temu, Monika.K napisał(a):

Bylam u mechanika i na komputerze widział błąd i go skasował. 

To kicha. Takie rzeczy zapisuje się najpierw w postaci pełnego auto-scanu zanim się je skasuje.

 

Musisz jeździć i sprawdzac co jakiś czas czy zapisze błąd. Jak zapisze będzie przynajmniej informacja w jakim kierunku szukać przyczyny.

Bez tego możesz tylko za pomocą urządzenia diagnostycznego posprawdzać kilka parametrów dotyczących pracy związanej z układem oczyszczania spalin, mając nadzieje, że wpadnie w oko jakaś nieprawidłowość w działaniu. Ale to powinien być w stanie sprawdzić każdy mechanik. Jeżeli Twój nie wie co ma robić, to poszukałbym innego. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.