Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Spadająca linka hamulca ręcznego w Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

przeszukałem już internet i nie znalazłem rozwiązania. 
Linka hamulca ręcznego spada z samonapinacza. Zaciski sprawdzone.

sytuacje widać na zaliczonym filmiku.

wyglada tak ze samonapicznacz nie blokuje sie.

Pomozcie proszę.

Rozwiązane przez Mm a4 6

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Dla pewności zapytam, po nałożeniu linek kasujesz luz? Naciska się zwolnienie blokad po środku, miejsce na mały płaski śrubokręt pomiędzy dwoma zapadkami. Jak nie wskoczą na swoje miejsce to sprawdź bez spiętych linek, czy wrócą po zwolnieniu blokady. Najprawdopodobniej za daleko je cofnęło i blokada może nie wskakiwać.

Edytowane przez Langista

Opublikowano

Uszkodzony samoregulator.

Nie działa blokada, pewnie uszkodziłeś zapadkę w środku podczas regulacji.

 

Edytowane przez P.Wiśnia

Opublikowano

Nie koniecznie uszkodził, wystarczy że raz za daleko poszło i trzeba potem ręcznie nimi wrócić na samą górę l, już tak raz miałem, chyba w passacie b5 nawet.

Opublikowano
  • Autor

Linki były za pierwszym razem gdy je nałożyłem zbyt napięte przez co jeden z zacisków nie puszczał do końca i koło się grzało.

Wcisnalem wiec to oczko i linki popuściły z tym, że teraz aż za bardzo i na filmiku widać co się dzieje.

srubokretem mogę te haczyki obracać niemal o 180 stopni. Tak wygląda ze się nic nie blokuje…

jednak gdy wkładam śrubokręt w to oczko to moge swobodnie tam kliknąć i czuć jak w środku odskakuje/ klika się coś.

myslicie ze mimo to ze czuć klikanie to samoregulator uszkodzony?

Opublikowano
  • Autor

Haczyki jak są bez linek to same idą do góry.

Naciągnąć w dół mogę śrubokrętem i wtedy nakładam linki, ale po naciągnięciu dźwigni znowu spadają.

Opublikowano

Próbuj poruszać nimi bez linek, włóż śrubokręt i też poruszaj trochę. Tam nie ma za bardzo co zepsuć. Jak samo idzie do góry to znaczy że zapadka nie wskakuje w ogóle, może zacięła się w jakimś położeniu. Wiem że da się to ogarnąć bo miałem taki sam przypadek i zapadka wskoczyła z powrotem.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor
  • Rozwiązanie
W dniu 1.04.2025 o 12:01, Langista napisał(a):

Próbuj poruszać nimi bez linek, włóż śrubokręt i też poruszaj trochę. Tam nie ma za bardzo co zepsuć. Jak samo idzie do góry to znaczy że zapadka nie wskakuje w ogóle, może zacięła się w jakimś położeniu. Wiem że da się to ogarnąć bo miałem taki sam przypadek i zapadka wskoczyła z powrotem.

Dziękuję za podpowiedzi.

wyciągnąłem cala dźwignię, rozruszałem mechanizm. Zapadki wskoczyły. Zainstalowałem wszystko ponownie i działa.

Także sprawa rozwiązana.

Dzięki wielkie @Langista!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.