Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Awaria sprzęgła w Audi A4 B9 2.0 TDI DETA

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej wszystkim. Przychodzę tu z problemem i to chyba całkiem sporym. Auto robione u mechanika, u którego bywałem z Subarką, Jagiem, ML-em, więc dziwnymi wynalazkami i ogarniał

 

Pacjent do A4B9 2016. Manual, FWD, kod silnika DETA, kodu skrzyni nie znam (jeszcze - będzie do ogarnięcia), 260kkm nalotu. VIN WAUZZZF49HA071423

Auto na półsprzęgle od pewnego czasu zaczęło szarpać - decyzja wymiana sprzęgła. Działo się to w czasie, kiedy auto było dłużej używane, jeśli postało z 3 dni, problem na jakiś czas ustepował. Tu pierwsze zderzenie z dostępnością części. Dwumas bez problemu z LUKa, wysprzęglik dostępny na spokojnie, tarcza i docisk tylko ASO (ok 2500zł), bo rzekomo jakaś dziwna skrzynia tam jest i było ich bardzo niewiele. Zamówione, założone i po 30km w czasie jazdy na autostradzie ok 140km/h - komunikat Awaria Sprzęgła - dalsza jazda możliwa i zaczęło ślizgać. Zanim to się stało pojawił się jednorazowy problem z włożeniem drugiego biegu. Auto kolejnego dnia wróciło do mechanika - sprzęgło działa super pod małym obciążeniem. Jeśli pojawia się jakiekolwiek większe obciążenie - górka, wyprzedanie itp - uślizg. Obecnie tarcza i docisk pojechały na reklamację, drugiego egzemplarza w Polsce rzekomo nie ma, zamiennika nie ma. No i zostałem z nowym dwumasem i wysprzęglikiem i starą tarczą z dociskiem. 1 i 2 bieg haczy i myślę, jak to dalej ogarnąć. Jakieś sugestie?

Ewentualne numery części będę miał dopiero w następnym tygodniu - dziś wieczór odebrałem auto i nie było już jak sprawdzić po zamknięciu warstatu

Rozwiązane przez Muskel1

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano
  • Rozwiązanie

Są tylko 2 możliwości.

1. Części mają usterkę/wadę lub zostały nieodpowiednio dobrane.

2. Jeżeli części są sprawne, to błąd leży po stronie montażu.

Opublikowano

mozna jeszcze obic tarcze grubszą okładziną

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 13.09.2025 o 08:22, Muskel1 napisał(a):

Są tylko 2 możliwości.

1. Części mają usterkę/wadę lub zostały nieodpowiednio dobrane.

2. Jeżeli części są sprawne, to błąd leży po stronie montażu.

Rozwiązane - zdarzyły sie obie te rzeczy. Po prawie 2 miesiącach autko ogarnięte, portfel lekko zapłakał.  pozostaje szarpanie z pierwszym serwisem o zwrot kasy.

 

Dzięki także za rozkodowanie vin  :)

 

Pozdrawiam  :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.