Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Komunikat brake i kontrolki ABS, ESP i hamulca ręcznego w Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

Witam, od 2 tygodni bujam się z problemem komunikatu BRAKE, świeci kontrolka abs i mruga kontrolka hamulca ręcznego, czasami esp też świeciło. 
wcześniej zdarzało się to sporadycznie, później coraz częściej a teraz po każdym odpaleniu auta a nawet po samym przekręceniu zapłonu.
co zauważyłem :  w normalną pogodę mam non stop ten błąd a jak cały dzień pada deszcz to pojawia się dopiero gdy przejadę z 10-30 km - różnie …. Może to nie istotne. 
Co zostało sprawdzone: 

- płyn hamulcowy ok 

- czujniki abs z przodu wymienione prawy i lewy 

- kostka od zbiorniczka płynu hamulcowego odpięta i nadal to samo 

- komputer silnika suchy 

- przekaźniki i bezpieczniki okej.

Po podpięciu vaga w sterowniku silnika pokazuje takie błędy, załączam zdjęcie. 
Ze sterownikiem abs nie da rady się połączyć - brak komunikacji. 
Zamieszczam jeszcze filmik jak to wygląda przy włączeniu zapłonu …

 

Wydaje mi się że winny może być tylko sterownik abs albo pompa abs … co myślicie ? Może coś jeszcze powinienem sprawdzić ? 

 

 

 

 

 

 

IMG_7177.jpeg

Edytowane przez burdzi

Opublikowano

Sprawdź połączenia na zacisku 30. Może pompa ABS traci zasilanie.

Opublikowano
  • Autor
18 godzin temu, Rob@k napisał(a):

Sprawdź połączenia na zacisku 30. Może pompa ABS traci zasilanie.

W sensie jak polaczenie na zacisku 30 ? 
Bo chyba błąd by był jak by była jakaś przerwa w obwodzie 

Edytowane przez burdzi

Opublikowano

1. Wrzucamy zawsze pełny auto-scan,  a nie kody błędów czy zdjęcia. 

2. Masz napisane jak byk zacisk 30 zbyt niskie napięcie.

3. Najprawdopodobniej aku szrot.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Dodaje pełny autoskan: 

 

 

VAG-COM Version: Release  311.2-N


Chassis Type: 8E - Audi A4 B6
Scan: 01,02,03,08,09,0F,11,15,16,17,18,36,37,45,46,55,56,57,65,67,69,75,76,77
 
Address 01     -------------------------------------------------------
   Controller: 8E0 907 557    
   Component: 2.0L R4/5VS     G   0004
   Coding: 0011501
   Shop #: WSC 06435
1 Błąd Zapis.:
18057 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller
            P1649 - 008 - Implausible Signal
Readiness: 0110 0101

Address 08     -------------------------------------------------------
   Controller: 8E0 820 043 A  
   Component:   A4 Klimaautomat   0203
   Coding: 00000
   Shop #: WSC 06435
Nie ma błędów :)   .

Address 09     -------------------------------------------------------
   Controller: 8E0 907 279 C  
   Component: int. Lastmodul  RDW 0606
   Coding: 00101
   Shop #: WSC 63351
Nie ma błędów :)   .

Skipping Address 15-Airbags

Address 16     -------------------------------------------------------
   Controller: 8E0 953 549 N  
   Component: Lenksáulenmodul     0308
   Coding: 00042
   Shop #: WSC 00000
Nie ma błędów :)   .

Address 17     -------------------------------------------------------
   Controller: 8E0 920 900 F  
   Component: KOMBI+WEGFAHRS. RB4 D09
   Coding: 00000
   Shop #: WSC 00006
   WAUZZZ8EZ1A004744     AUZ6Z0Y0003946
2 Znalezione:  
01316 - ABS Control Module
            49-00 - No Communications
01304 - Radio
            49-00 - No Communications

Address 46     -------------------------------------------------------
   Controller: 8E0 959 433 N  
   Component: Komfortgerát T87    0111
   Coding: 06752
   Shop #: WSC 06435
4 Znalezione:  
01562 - Right Rear Door
            59-00 - Can't Unlock
01562 - Right Rear Door
            61-00 - Won't De-Safe
01559 - Drivers Door
            61-00 - Won't De-Safe
01560 - Passenger Door
            61-10 - Won't De-Safe - Intermittent

End   -------------------------------------------------------

 

 

 

Aku wymienione na nowe w lutym marki Bonnet 62 Ah

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Jak widzisz na skanie brak sterownika ABS (03) oraz błąd w sterowniku silnika, mówiący o braku komunikacji ze sterownikiem ABS:

 

18057 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller

            P1649 - 008 - Implausible Signal

 

Godzinę temu, burdzi napisał(a):

Aku wymienione na nowe w lutym marki Bonnet 62 Ah

To nic nie znaczy, aku można rozładować i uwalić w kilka dni.

 

Jaki masz profil jazdy? Jeżeli jeździsz tylko krótkie odcinki, to nie naładujesz aku.

 

Jeżeli masz brak lub za niskie napięcie ładowania, będzie to samo.

 

Musisz zrobić pomiary napięcia na akumulatorze na zgaszonym silniku, następniępnie napięcie ładowania na pracującym silniku.

Sprawdzić testerem akumulatorów stan akumulatora.

Zmierzyć jakie masz napięcie w czasie rozruchu silnika (zbyt niskie napięcie w czasie rozruchu świadczy o usterce aku i może powodować właśnie pojawianie się komunikatu i wykrzyknika).

Musisz sprawdzić napięcie na zacisku 30 sterownika silnika oraz sterownika ABS.

 

Jak to wszystko wykonasz wróć z wynikami i podaj co zmierzyłeś dla każdego wymienionego wyżej podpunktu.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Jak widzisz na skanie brak sterownika ABS (03) oraz błąd w sterowniku silnika, mówiący o braku komunikacji ze sterownikiem ABS:

 

18057 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller

            P1649 - 008 - Implausible Signal

 

To nic nie znaczy, aku można rozładować i uwalić w kilka dni.

 

Jaki masz profil jazdy? Jeżeli jeździsz tylko krótkie odcinki, to nie naładujesz aku.

 

Jeżeli masz brak lub za niskie napięcie ładowania, będzie to samo.

 

Musisz zrobić pomiary napięcia na akumulatorze na zgaszonym silniku, następniępnie napięcie ładowania na pracującym silniku.

Sprawdzić testerem akumulatorów stan akumulatora.

Zmierzyć jakie masz napięcie w czasie rozruchu silnika (zbyt niskie napięcie w czasie rozruchu świadczy o usterce aku i może powodować właśnie pojawianie się komunikatu i wykrzyknika).

Musisz sprawdzić napięcie na zacisku 30 sterownika silnika oraz sterownika ABS.

 

Jak to wszystko wykonasz wróć z wynikami i podaj co zmierzyłeś dla każdego wymienionego wyżej podpunktu.


 

Ok wezmę się za to jutro, a co do stylu jazdy to robie 2 razy  dziennie odcinek po około 50 km, do roboty i z roboty …

 

 

a co do napięcia aku to raczej odpada napięcie podane z zapalniczki samochodowej ? Bo mam wtykę do zapalniczki do ładowania tel  i pokazuje odrazu napięcie na aku, z tego co pamiętam przy rozruchu było 12-12,7 a gdy silnik pracuje 13,5 do 13,9 

 

 

 

 

a jeszcze co do uwalenia aku, to w lutym wymieniałem aku bo myślałem że mam zły, a winna okazała się wiązka drzwi przez którą podświetlany był przycisk awaryjnych non stop nawet po zamknięciu auta i właśnie nowy aku też mi rozładował dwa razy, tylko dziwi mnie że od lutego minęło tyle czasu a dopiero teraz wywala błędy z abs ale to mogło rozwalić aku w sumie 

Edytowane przez burdzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.