Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Klimatyzacja w Audi A4 B8 przestała działać

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć wszystkim.

Mam na imię Łukasz i posiadam samochód Audi A4 B8 2.0 TDI 143KM quattro.

Wczoraj wieczorem klimatyzacja się wygasiła i zaczęła mocno dmuchać na max temperaturze.

Stało się to po podpięciu wtyczki chłodzenia EGR, która była około 2 miesiące wypięta (mechanik tak polecił z powodu niedogrzewania się silnika).

Po zaparkowaniu i wyłączeniu silnika, wyjęciu kluczyka, nawiew co jakiś czas impulsowo się włączał i wyłączał. Nawet po zamknięciu samochodu kluczykiem. Odłączyłem na noc aku, by się nie rozładował przez klime i dzis rano podłączyłem na nowo. Klima się samoczynnie nie włącza ale i w ogóle się nie włącza. Wygląda dead. W załącznikach dodaje zrzuty błędów z carscanner.

Proszę o poradę, czy to ja zawiniłem po wpięciu tej wtyczki czy może klima juz padała? Jakie są opcje naprawy?

Z góry dziękuję za kazdą odpowiedź

Screenshot_20260131_091751_Car Scanner.jpg

Screenshot_20260131_091757_Car Scanner.jpg

Screenshot_20260131_091803_Car Scanner.jpg

Screenshot_20260131_091809_Car Scanner.jpg

Screenshot_20260131_091815_Car Scanner.jpg

Screenshot_20260131_091820_Car Scanner.jpg

Screenshot_20260131_091827_Car Scanner.jpg

Screenshot_20260131_091832_Car Scanner.jpg

Rozwiązane przez windows160

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Podłącz auto pod urządzenie diagnostyczne, a nie pod zabawkę. Następnie wykonaj pełny auto-scan i go tutaj wrzuć.

Opublikowano

Wygląda że nie ma łączności z modułem klimatyzacji. Działa Ci panel od klimy?

Opublikowano
  • Autor
W dniu 31.01.2026 o 17:47, RaThek napisał(a):

Wygląda że nie ma łączności z modułem klimatyzacji. Działa Ci panel od klimy?

Hej. Panel od klimy nie działał. Ogólnie jak narazie znalazłem przyczyne - przepalony bezpiecznik sterownika klimy. Wymieniłem na nowy i wszystko ożyło. Tyle że ożyło na jakichś 30 minut jazdy. Gdzieś ewidentnie dochodzi do przeciążenia. 

Ogólnie całą zimę jeżdże na 16-18 st w wewnątrz i chyba to troche dobiło klime, że non stop musiała chłodzić (tak myślę). Zrobie dziś test na manualnym ustawieniu klimy na 21-23st i zobacze czy znowu wywali bezpiecznik czy nie. Test diagnostyczny narazie nie moge zrobić bo nie mam mozliwości. Jak narazie staram się to rozgryźć testami.

Opublikowano
  • Autor
  • Rozwiązanie
3 godziny temu, windows160 napisał(a):

Hej. Panel od klimy nie działał. Ogólnie jak narazie znalazłem przyczyne - przepalony bezpiecznik sterownika klimy. Wymieniłem na nowy i wszystko ożyło. Tyle że ożyło na jakichś 30 minut jazdy. Gdzieś ewidentnie dochodzi do przeciążenia. 

Ogólnie całą zimę jeżdże na 16-18 st w wewnątrz i chyba to troche dobiło klime, że non stop musiała chłodzić (tak myślę). Zrobie dziś test na manualnym ustawieniu klimy na 21-23st i zobacze czy znowu wywali bezpiecznik czy nie. Test diagnostyczny narazie nie moge zrobić bo nie mam mozliwości. Jak narazie staram się to rozgryźć testami.

Test na manualnej klimie pozytywny. Nie wywalało bezpiecznika.

Chyba te moje temperatury 16-18st były winne (oby). Pojeżdże pare dni i zobacze jak się auto bedzie sprawować.

 

PS: samochód nie ma podpiętego kompresora klimy bo sie zajechał. Teraz jeżdże na krótszym pasku bez kompresora. Moze to byc przyczyna przeciążenia klimy gdy dochodziło do sytuacji zeby wyrównac temperature chłodzeniem?

Opublikowano

Teoretycznie tak, jeżeli sprzęgło w kompresorze robiło zwarcie.

Opublikowano
  • Autor

Witam wszystkich po paru dniach. Także tak jak pisałem wcześniej. Winna była zbyt niska ustawiona temperatura klimatyzacji. Od paru dni mam nastawione 21st i wszystko jest ok. Choć im cieplej bedzie tym może być mniej komfortowo bo chłodzić za bardzo nie bedzie miało jak. Taķże klima ok ale ten kompresor wiosną do wymiany. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie.

Temat można zamknąć.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.