Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa wycieraczek przednich


a4kta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :

Chciałbym pomóc wam w jakimś stopniu w naprawie tych naszych wadliwych wycieraczek w audi a4 b5. U mnie objawami były takie że wycieraczki zaczęły wariować zatrzymywały sie gdzie chciały itp dziś zabrałem się za nie wyciągnąłem mechanizm wraz z silnikiem wycieraczek dodam że sie troszkę nagimnastykujecie bo trzeba wszystkie plastiki pościągać, obudowę od komputera oraz ramiona wycieraczek konieczny ściągacz. Gdy już będziecie mieli wszystko na zewnątrz trzeba sprawdzić wszystkie przeguby czyli czy nie ma jakiegoś oporu itp koniecznie nasmarować. Nio i najważniejsza faza przynajmniej u mnie ściągamy dekiel od silnika i na deklu który ściągniemy znajdują się ścieżki miedziane należy je dokładnie odtłuścić z nalotu w moim przypadku tak było zrobiłem to benzyna i zeskrobałem nalot wkrętakiem najważniejszą częścią jest tam taki malutki ślimaczek musi on się swobodnie kręcić po ścieżkach ja ten ślimaczek i ścieżki nasmarowałem jeszcze smarem delikatnie nie za dużo.No i to by bylo wszystko myślę że pomogłem komuś pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, mam ten sam problem z wycieraczkami, dzialaja jak chca, zatrzymuja sie gdzie chca, zazwyczaj w pozycji pionowej i zgarniaja ku dolowi, nie reaguja praktycznie wcale na wlaczanie wycieraczek, ani regulacje predkosci, chodza jak by chcialy a nie mogly, jutro bede sie za nie zabieral, mam nadzieje ze caly zabieg oczyszczenia i nasmarowania pomoze, skozystam z twego doswiadczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zawsze wycieraczki udalo sie sciagnac bez pomocy żadnego sciągacza a robiłem to naciskajać kilkakrotnie wycieraczkę w miejscu w którym znajduje sie jej zawias, a co jest nie tak z wycieraczkami jeżeli chodzą płynnie nie zatrzymuja sie obojetnie gdzie tylko przesuwaja sie na każdej pozycji szybkosci z taka samą prędkoscia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowę od komputera

a jak to odkrecic tam tylko jest z jednej strony nakretka na 10 a z drugiej to nie wiem - nie moge tam dojsc tam jakies dwa grube kable mi zaslaniaja moze ktso by mi podpowiedzial co i jak - czy trzeba odkrecic pokrywe od tego komputera i powoli wszystko wyciaganac i dopiero moze gdzies tam jest sruba trzymajaca?

ma moze ktos zdjecia?[br]Dopisany: 20 Lipiec 2009, 19:28_________________________________________________oki juz doszedlem w obudowie komputera pod maska tez jest nakretka na 10 wiec trzeba odkrecic i robi sie duzo luzu ze bez przeszkod mozna wyjac silniczek z tymi ramionami .

U mnie jedno ramie spoko ale drobie tak zapieczone ze nie dziwie sie ze silnik ledwo co ruszal i po jakims momencie stawal i jak mu nie pomoglem to raz ruszyl a raz nie .

nie moge wybic tego trzpienia probowalem klockiem drewniamym ale lipa jutro pojade do roboty to wkrece w imadlo i moze jakos zamontuje sciagacz dalem na noc W40 moze cos poskutkuje

aha cos mam juz przypalony silniczek bo sprod troche poszedl ale dziala wiec nei bede go rozbieral tym bardziej ze juz go ktos przede mna rozbieral widac slady i czyms skleil jakas guma czy cus

mam pytanko bo spisalem sobie te symbole co sa na silniczku - czy silniczek od audi 80 B4 bedzie pasowal wyglada na taki sam ale .......... hym nie ma symboli to nie bardzo wiem czy jest sens kupowac koszt 40 zl na allegro (oczywiscie uzywany) do A4 to koszt zaczyna sie od 100 zl w gore i nie wiadomo w jakim stanie, a moze ktos z was ma na zbyciu za normalna kase?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robiłem ostatnio wymianę całego mechanizmu wycieraczek przednich. Miałem luz na lewej, taki ze potrafiła tłuc o słupek dachu. Zakupiłem na Allegro nowy mechanizm, a potem działałem zgodnie z instrukcją demontażu jaka jest w książce o Audi A4. Czas wymiany ok. półtorej godzinki. Teraz chodzi pięknie :naughty:[br]Dopisany: 07 Sierpień 2009, 21:23_________________________________________________Jeszcze jedno, używajcie głowy i WD 40 albo Brunox na pewno da się ściągnać bez używania uniwersalnego narzędzia jakim jest młotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...