Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wypadanie zapłonu na 3 cylindrze w Audi A4 B6 1.8T BFB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

W moim A4 B6 z 1.8t zaczął wypadać zapłon na 3 cylindrze i nie mogę dojść do tego czemu, najbardziej wypada na postoju jak jest ciepły i chwilę postoi (im dłużej stoję tym jest gorzej)

Auto ma zmienione wtryski na te z BAM, dołożony drugi IC z 2.0tfsi, i założoną turbosprężarkę z totalturbo na 250km oraz zrobiony program


Co próbowałem zrobić :
- wymieniłem wtryski na nowe o tym samym numerze
- wymieniłem cewkę na 3 cylindrze na beru zse 043
- wymieniłem wszystkie świece
- połatałem termokurczkami popękaną wiązkę na wtryskach i cewkach

Ale nie przyniosło to oczekiwanego efektu, zrobiłem też logi podstawowe, ktoś może mnie nakierować w dobrą stronę by to zdiagnozować?

LOG-01-090-093-xxx.CSV LOG-01-002-003-xxx.CSV LOG-01-002-033-xxx.CSV LOG-01-014-015-xxx.CSV

Opublikowano
11 godzin temu, gpspl napisał(a):

Cześć,

W moim A4 B6 z 1.8t zaczął wypadać zapłon na 3 cylindrze i nie mogę dojść do tego czemu, najbardziej wypada na postoju jak jest ciepły i chwilę postoi (im dłużej stoję tym jest gorzej)

Auto ma zmienione wtryski na te z BAM, dołożony drugi IC z 2.0tfsi, i założoną turbosprężarkę z totalturbo na 250km oraz zrobiony program

Reklama

branding-video-negative.svg

ad


Co próbowałem zrobić :
- wymieniłem wtryski na nowe o tym samym numerze
- wymieniłem cewkę na 3 cylindrze na beru zse 043
- wymieniłem wszystkie świece
- połatałem termokurczkami popękaną wiązkę na wtryskach i cewkach

Ale nie przyniosło to oczekiwanego efektu, zrobiłem też logi podstawowe, ktoś może mnie nakierować w dobrą stronę by to zdiagnozować?

LOG-01-090-093-xxx.CSV LOG-01-002-003-xxx.CSV LOG-01-002-033-xxx.CSV LOG-01-014-015-xxx.CSV

Jeśli wypada tylko 3 cylinder, to nie szukałbym problemu w programie, przepływce czy ogólnie w dolocie, bo wtedy problem występowałby na kilku cylindrach.

093 = -14° warto sprawdzić, bo to nie wygląda idealnie, ale to raczej nie tłumaczy wypadania tylko na jednym cylindrze.

zrobiłbym proste testy:

  • zamienić cewkę z 3 cylindra z cewką z innego cylindra,

  • zamienić świecę z 3 cylindra ze świecą z innego cylindra,

  • zamienić wtrysk z 3 cylindra, z wtryskiem z innego cylindra,

  • sprawdzić dokładnie wiązkę cewki i wtrysku 3 cylindra,

  • sprawdzić piny we wtyczkach,

  • zrobić pomiar kompresji na ciepłym silniku.

Jeśli po zamianie cewki, świecy i wtrysku dalej wypada 3 cylinder, to szukałbym głównie w wiązce/sterowaniu albo mechanice 3 cylindra: zawór, gniazdo, popychacz, kompresja.

Opublikowano

Zacznij od poprawnego ustawienia rozrządu na pasku, bo jest przestawiony, potem zmierz kompresje.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.