Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ubytek płynu chłodniczego w Audi A4 B9 2.0 TDI DETA

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie wszystkich

Od dłuższego czasu borykam się z ubytkiem płynu chłodniczego.

przy jeździe do okoła komina trasy takie powiedzmy do 60 km na raz praktycznie ubytek bardzo minimalny (dolewka około 0,3l na 2-3 tysiące km)

Problem jest jak autem trzeba przejechać na strzała długie trasy 200-500 km. wtedy ubytek płynu duży nawet 1,2 litra na 1 tysiac km

w aucie wymienione już chłodniczka spalin EGR, kolektor ssący z chłodnicą, rozrząd z pompą.

Nie widać wycieków na zewnątrz silnika.

Test obecności co2 w układzie studzenia negatywny.

Z tym problemem auto przejechało już około 30-40 tys.km

Dodam że auto odpala bezproblemowo rano jak silnik zimny po odpaleniu nie kopci. Na rozgrzanym też nic nie widać.

Pomysły mi się kończą bardzo proszę o pomoc może ktoś miał taki problem.

Z góry dziękuję za każde info )

Opublikowano

Czy układ chłodzenia poddany został już tetsowi ciśnieniowemu? Od tego zaczynamy diagnozowanie ubytków płynu.

Opublikowano
  • Autor

Witam cię kolego Muskel1 ponownie)

Dziękuję z tak szybką interwęcję

Nie był robiony żaden test na ciśnienie

Podpowiedz coś proszę co i jak ?

Opublikowano

Musisz kupić taki zestaw, zakręcasz go na zbiorniczek wyrównawczy, pompujesz pompką ciśnienie na 1-1,5 Bar i czekasz 30 min. po czym po upływie czasu sprawdzasz czy napompowane ciśnienie spadło. W sprawnym szczelnym układzie powinno utrzymać nampompowane ciśnienie. Jeżeli ubyło, to sprawdzasz dokładnie w komorze silnika, pod autem i wszystkie możliwe widooczne elementy układu chłodzenia, czy widać gdzieś wycieki.

Opublikowano
  • Autor

chyba dobrze by było sprawdzić na rozgrzanym silniku ?

Bo wtedy u mnie jest największy ubytek płynu ?

Jak myślisz?

Opublikowano

Na zimnym i możesz na rozgrzanym. Musisz tylko wźiąć pod uwagę, że odkręcenie korka na rozgrzanym silniku wiąże się z niebezpieczeństwem poparzenia. Jeżeli układ będzie stał pod ciśnieniem, płyn chłodniczy może wyprasnąć na Ciebie.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

przygotuję się do tego i zrobię testy.

Ale trochę to potrwa bo auto pojechało za granicę i jeszce nie wim kiedy wróci.

Pozdrawiam i dziękuję

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.