Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Problem z ABS i ASR


tomasbw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu mam problem z abs i asr, polega on na tym, że czasami podczas jazdy zaświeci sie kontrolka abs po jakiś 10 minutach gaśnie i zapala sie na kilka minut asr. Podpiąłem pod vaga, wykrył błąd z czujnikiem położenia pedału hamulca. Co mam dalej robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw cały opis błędy najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to czasem wystepuje to spróbuj przeczyścić kostki przy sterowniku ABS bo auto traci z nim komunikacje - powody to uszkodzenie wiązki, zaśniedziełe styki lub pada sterownik a poszukaj po forum trochę było na ten temat już nie raz

NA 00741 tu znajdziesz chyba wyczerpującą odp.:

http://www.a4-klub.pl/smf/00741_monitoring_statusu_pozycji_pedalu_hamulca_co_to_jest-t8564.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok tylko ja nie wiem zabardzo jak zabrać się do tego[br]Dopisany: 21 Maj 2009, 22:24_________________________________________________no wiec zrobiłem wszystko co trzeba ale nie pomogło błąd 18259 P1851 - szyna danych napedu - brak odpowiedzi ze sterownika ABS

pojawia sie dalej. na sterowniku jest napiecie a i tak czasem nie walczy sie, kwestia teraz wymontowania sterownika i naprawa ma ktoś jakieś propozycje jak do tego podejść??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyjąć sterownik??

I tutaj jest mały zonk! Musisz odkręcić pompę ABS zdjąć ja z gumowych zawieszeń i odsunąć delikatnie w bok-przyda się dobry zestaw kluczy,bo dojście jest fatalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyjąć sterownik??

I tutaj jest mały zonk! Musisz odkręcić pompę ABS zdjąć ja z gumowych zawieszeń i odsunąć delikatnie w bok-przyda się dobry zestaw kluczy,bo dojście jest fatalne...

a trzeba odkręcać przewody??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...