Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFB] Problem z ABS i ASR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam od pewnego czasu mam problem z abs i asr, polega on na tym, że czasami podczas jazdy zaświeci sie kontrolka abs po jakiś 10 minutach gaśnie i zapala sie na kilka minut asr. Podpiąłem pod vaga, wykrył błąd z czujnikiem położenia pedału hamulca. Co mam dalej robić??

Opublikowano

Wstaw cały opis błędy najlepiej

Opublikowano
  • Autor

z programu delta scan pojawily sie takie błędy:

18259 P1851 - szyna danych napedu - brak odpowiedzi ze sterownika ABS

00741 - kontrola pozycji pedalu hamulca - nieprawidłowy sygnał

Opublikowano

jeśli to czasem wystepuje to spróbuj przeczyścić kostki przy sterowniku ABS bo auto traci z nim komunikacje - powody to uszkodzenie wiązki, zaśniedziełe styki lub pada sterownik a poszukaj po forum trochę było na ten temat już nie raz

NA 00741 tu znajdziesz chyba wyczerpującą odp.:

http://www.a4-klub.pl/smf/00741_monitoring_statusu_pozycji_pedalu_hamulca_co_to_jest-t8564.0.html

Opublikowano
  • Autor

no ok tylko ja nie wiem zabardzo jak zabrać się do tego[br]Dopisany: 21 Maj 2009, 22:24_________________________________________________no wiec zrobiłem wszystko co trzeba ale nie pomogło błąd 18259 P1851 - szyna danych napedu - brak odpowiedzi ze sterownika ABS

pojawia sie dalej. na sterowniku jest napiecie a i tak czasem nie walczy sie, kwestia teraz wymontowania sterownika i naprawa ma ktoś jakieś propozycje jak do tego podejść??

Opublikowano

Sam raczej tego nie naprawisz-poszukaj jakiegoś dobrego elektronika. Ja też miałem ten sam problem z tym ,że u mnie w ogóle nie było komunikacji z ABS/ASR. Koszt naprawy ~300zł

Opublikowano
  • Autor

a jak wyjąć sterownik??

Opublikowano

a jak wyjąć sterownik??

I tutaj jest mały zonk! Musisz odkręcić pompę ABS zdjąć ja z gumowych zawieszeń i odsunąć delikatnie w bok-przyda się dobry zestaw kluczy,bo dojście jest fatalne...

Opublikowano
  • Autor

a jak wyjąć sterownik??

I tutaj jest mały zonk! Musisz odkręcić pompę ABS zdjąć ja z gumowych zawieszeń i odsunąć delikatnie w bok-przyda się dobry zestaw kluczy,bo dojście jest fatalne...

a trzeba odkręcać przewody??

Opublikowano

Mi udało się bez odkręcania! Poćwicz troszeczkę-to jest do zrobienia!

Opublikowano
  • Autor

Ok. Dzięki wielkie :notworthy: W chwili wolnej zabieram się za to :>

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.