Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Co może stukać z tyłu ?


and

Rekomendowane odpowiedzi

no i co z tego ... może była żle zmontowana i pękła

a jeśli jestes pewien że dobrze zrobione to sprawdz mocowanie dolne amorka - też może ktoś żle skręcił i zniszczyła się ta guma, nastepnie posostanie zacisk hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczyło przesmarować prowadnice na zaciskach

Fakt czasami występują stuki od latającego klocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tuleji m-g i dolnego mocowanie amorka (tam tez jest guma) jeśli nie było to spręcane na opuszczonym aucie to bardoz szybko można te gumy w tulejach pozrywać także tu zwróc uwagę.

Szarpaki ciągają dobrze na boki w pionie są kiepskie także ani przedniego zawieszenia ani luzu na kockach raczej nie uda sie łatwo namierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wiecie co może stukac?

Jak narzie ustaliłem jedno, z prawej strony nie była dobrze skręcona tuleja albo się śruba poluzowała dokręciłem i narzie testuje mam nadzieje że to było to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiało niezle telepać - raczej na tym się skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co, ja nie wiem jak powinno pracowac tylne zawieszenie ale według mnie cos one chodzi nie tak, może profesjonalny mechanik nie skręcił mi dobrze amorków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie winny był....mechanik.... okazało się,że przy wymianie amorków założył jeden z "odbojników" do góry nogami i efekt był taki że od tamtej pory w aucie było słychać stuki a przy większych nierównościach był po prostu taki huk jakby miało coś odpaść:)

byłem w tym warsztacie z reklamacją trzy razy w ciągu trzech dni i nie potrafili dojść dlaczego - w końcu zdjęli dwa amorki i element po elemencie sprawdzali czy wszystko jest tak samo (stukało tylko z jednej strony) i okazało się że jeden z elementów jest założony do góry nogami - tak guma z blachą z jednej strony. Zmienili to i stuki ustały - w ramach rekompensaty wymienili osłony przegubów za free bo były lekko sparciałe):):).

ale ile się nagłowiłem co stuka to tylko ja wiem - testowaliśmy nawet z kumplem jazdę z otwartymi z tyłu drzwiami i wystawioną głową na zewnątrz, żeby zobaczyć skąd stuka:):):):)

fakt faktem, że ten element jest bardzo symetryczny tzn. ciężko poznać która strona to dół a która góra....

p.s. swoją drogą nie wiedziałem, że tak niewielka część może mieć wpływ na tak głośne stuki i mało komfortową jazdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...