Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Ekonomia w 2.5 tdi 6 biegów


ochkarol81

Rekomendowane odpowiedzi

kolego Tukan być może nie mam gdzie aż tak katować autka :), ale jeżdżę dośc dynamicznie.... nie oszczędzam go. Srednio wychodzi mi na max 9.92 l

hm mi w Lublinie srednio przy normalnej jedzie wychodzi tak od 9 litrow...a gdy jezdze bardziej "szalenie" spalanie wzrasta, gdybym chcial malego spalania kupil bym sobie 1.9 TDI :D a nie 2.5 :D moim zdaniem przyjemnosc z jazdy jest bardzooo duza ^^ przyznam kolego ze jak na nie oszczedzanie to strasznie malo CI wychodzi :P:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik ,czyli AFB i aż tak wiele mi nie pali :good: spokojnie mieszczę się w ośmiu litrach ,a dodam ,że nie jeżdżę ekonomicznie,więc jak słyszę ,że te silniki są strasznie paliwożerne ,to nie chce mi się wierzyć :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może i wy się nabijacie,ale nie rozumiem z czego...Nie kupowałem 2.5 tdi po to żeby oszczędzać....ja tylko zapytałem o ekonomie i jakie wartości obrotów i prędkości w jakich jest najlepiej wrzucać biegi....Ja nawet na miescie wale do 4 tys obrotów na 2gim i 3cim biegu ,bo mnie jara to przyspieszenie....ale jak juz sie wyjeżdza na trasę to zaczyna się używać 4ki,5tki i 6tki....I jak już zostało wyjaśnione najlepiej zmieniać biegi w okolicach 2-2.5 tys obrotów i czego nie wiedziałem na 6tym można śmiało już jechać przy 100 km/h.....

:tongue4:

nabijalismy sie, ale tylko troszke :):notworthy:

Zakladajac ze tiptronic wie najlepiej, moge podac jak u mnie zmienia biegi:

przy spokojnym ruszaniu 2 mam wlasciwie natychmiast (doslownie), 3 bieg przy 30 km/h (<= 2000 rpm), 4 bieg przy 50 km/h (<= 1800 rpm), 5 bieg przy 65 - 70 km/h (okolo 1700 rpm).

przy 3000 rpm (na 5 biegu) to okolo 175 km/h, a przy 3500 to juz 200 km/h

4000 rpm to wlasciwie moje AFB nie doswiadcza. Nawet przy manualnej zmianie biegow i tak wrzuci wyzszy przy jakis 4200 rpm (kiedys mi sie zdarzylo :embarrassed:)

Jak wstapi we mnie :evil: to i tak zmienia biegi wyraznie ponizej 4000 rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla odskoczni podam jak to jest w moim 2,5 TDI ale skrzynia 5 biegowa manualna - miasto dynamicznie, przy obrotach nie wiecej jak 3000 bo to i tak sensu nie ma to wychodzi od 9 do 9,4 na 100. W trasie na 580km (w tym ok280km na autostradzie) które pokonałem w 5h 30 minut - czyli średnia ponad 100km/h (wiadomo zeby uzyskac taką średnią to trzeba nie mało cisnąć na autobanie) wyszło spalanie 6,35/100. W drodze powrotnej jadąc zdecydowanie wolniej i spokojniej spalanie 6/100. Ja tam na ropie nie oszczędzam i jestem zadowolony, a wyniki nawet "ekonomiczne " hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze:):)W takim razie powiedzcie jak to jest....bo w niektórych wątkach można wyczytać że disla nie można zamulać i trzeba mu dawać czasami pod 3 tys obrotów ,czyli nie można jezdzic piz*owato:):)Ale w sytuacji np kiedy mamy jazdę po miescie spokojnie przy prędkości 50 km/h to jedziecie na 3cim czy 4tym biegu??np w skrzyni 5 biegowej wypadało by jechać na 3cim chyba ,ale przy 6cio biegowej na 4 biegu przy predkosci 50 km/h jest ok 1700 obrotów....Czy tak można jezdzić czy bedzie to zamulanie?:):) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mieście jeździj zamulająco a za miastem chwila odmuły :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mieście i tak szybko sie nie da jeździć, bo wiadomo jak to nasi drogowcy światła ustawiają.... u nas w E-gu zielona fala przy dobrej prędkości to marzenie każdego kierowcy :polew: a tak serio ja czasami jeżdżę na 3 biegu 50km/h ale chyba dlatego ze uwielbiam głos V6 :gwizdanie: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ochkarol81, Ty masz już to 2,5 i jeździłeś nim czy dopiero masz taki zamiar?

Przecież wystarczy pojeździć, ja wiem, tydzień i wiadomo jak się powinno jeździć tym samochodem. To słychać i czuć pod tyłkiem, i w portfelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe:)Mam i jezdzę i ja czuję....ale tym v6 smiga też moja kobieta i jak wiesz kobiecie cieżko jest powiedzieć czujesz to pod tyłkiem,,,bo jedyne co ona tam może czuc to mój czrodziej:):)Ale sama się mnie pytała o to a ja pytam bardziej doświadczonych....to wszystko:)Czy ma po miescie jezdzić na 4 biegu czy na 3cim przy predkosci ok 50 km/h ....?Ja twierdzę że na 4tym bo to 6 biegowa skrzynia ale na 5 biegówce jezdził bym na 3cim...

Ale dobrze zakończmy temat ...nie będę was już wiecej molestował:):)

Dzieki za wszystkie odp.......!!!Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...