Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jak zrobić domykanie szyb z pilota ?


fiodor58

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy jest możliwe zrobienia domykania szyby z pilota? Przy zamykaniu kluczykiem przekręcając w pozycje zamknij szyba jedzie gdy puszczam to staje i tak samo działa w pozycji otwórz, pomóżcie może wystarczy jakieś dodatkowe kodowanie czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sam problem, posiadam niefabryczny alarm Anakonda, nie wiem jczy współpracuje on z automatycznym domykaniem szyb.

Ponadto mam taki problem, że domykanie szyb działa mi podczas otwierania drzwi tzn. jak zamykam auto to nic się nie dzieje z otwartymi szybkami, dopiero jak otwieram auto to szybki się zamykają i najlepsze jest to że wcale nie muszę trzymać kluczyka w pozycji otwierania.

Zastanawiam się czy jest taka możliwość że są zamienione przewody przy mikrostyku w zamku?

Myślałem że takie działanie jest prawidłowe bo wystarczy że przy zamykaniu auta przekręcę kluczyk w pozycję otwórz (szybki się zamykają) a następnie zamykam autko.

Już sam nie wiem jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domykanie jest po to żebyś nie musiał martwic się o szyby jak zamykasz auto, więc ich zamykanie przy otwieraniu mija się z celem. Schemat do anakondy możesz ściągnąć tutaj, więc sobie popatrz co i jak

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=617516#617516

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) tak jak już a propos alarmów to jaki byście polecali do A4 B5 97rok chciał bym żeby było domykanie i otwieranie szyb z pilota oraz tak ze była jakaś kombinacja tzn zabezpieczenie przed odpaleniem samochodu czekam na propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarmy RTX polecam, z funkcją domykania szyb za ok 110 zeta wzwyż (w zależności od ilości dodatkowych czujników) do kupienia na allegro

http://allegro.pl/item634711262_alarm_rtx_komfort_d_kanal_blokada_najlepszy.html

Montowałem kilka takich i dobrze się sprawują, jakiś inny forumowicz też je kiedyś polecał. Trzymaj się z daleka od STIG -ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oki! przejrzałem ten alarm a powiedz mi kolego czy ja jako laik dam se rade żeby go zamontować? dodam ze już kiedyś montowałem se alarm w golfie II ! znajomy ma taki alarm ze wchodząc do samochodu musi na takim guziczku wstukać pewna kombinacje! no i dodatkowo żeby odpalić samochód musi wcisnąć któreś klawisze z ele.szyb wtedy mu się kontrolki zapalają na desce rozdzielczej chciałbym tez taki alarm już może nie musi być tego guziczka ale chciałbym żeby była ta kombinacja przycisków ele.szyb :) możesz mi coś takiego polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te guziczki to nie jest alarm tylko jakiś przekaźnik pewnie zamontowany, który załącza się po przekręceniu zapłonu i naciśnięciu przycisku, stary numer. W tym zestawie który ci podąłem wyżej jak i pewnie w wielu innych jest taki przekaźnik dołączony. Oryginalnie ten przekaźnik jest montowany na przewodzie od cewki i załączany chyba pedałem hamulca (żeby zapalić samochód trzeba trzymać wciśnięty hamulec). Ale możesz sobie podpiąć ten przekaźnik pod cokolwiek co poda prąd do załączenia przekaźnika (być może nawet i te przyciski od szyb). No i niekoniecznie musisz montować ten przekaźnik na kabel od cewki mozesz założyć na przewód zasilający podający prąd do stacyjki wtedy otrzymasz właśnie taki efekt że deska zaświeci dopiero jak przekręcisz zapłon i wciśniesz przycisk. Jak masz jakiekolwiek pojecie to sobie poradzisz z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...