Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Prośba o analizę logów


greengrass

Rekomendowane odpowiedzi

Turbo - zdrowe

LMM - slabnie lekko na wysokich obrotach ale tragedii nie ma - dawno zmieniales filtr powietrza ?

Statyczny kat wtrysku - zaplon bym lekko przyspieszyl tak w granice ~60.

Korekcja na drugim garku cos nie halo.

Rozwazylbym dwie rzeczy:

- wyciecie katalizatora

- wyczyszczenie nastawnika

Poza tym OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LMM - slabnie lekko na wysokich obrotach ale tragedii nie ma - dawno zmieniales filtr powietrza ?

Filtr ma już około roku. Przyjdzie wymienić.

Statyczny kat wtrysku - zaplon bym lekko przyspieszyl tak w granice ~60.

Korekcja na drugim garku cos nie halo.

Jak zrobić porządek z tą korekcją?

Rozwazylbym dwie rzeczy:

- wyciecie katalizatora

- wyczyszczenie nastawnika

Katalizatora już nie ma.

Z nastawnikiem to widzę, że trochę roboty jest. Z tego, co znalazłem to u mnie jest pompa VP37, ale może dałbym radę sam to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza wymien... koniecznie!!!

Korekcja moze(ale nie musi) poprawic sie po wyczyszczeniu nastawnika.

Jesli nie ma doswiadczenia radze zlecic te czynnosc osobie ktora ma o tym pojecie. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza wymien... koniecznie!!!

Korekcja moze(ale nie musi) poprawic sie po wyczyszczeniu nastawnika.

Jesli nie ma doswiadczenia radze zlecic te czynnosc osobie ktora ma o tym pojecie. :)

Pozdrawiam

jak fura nie telepie i nie przerywa to dac sobie spokoj z nastawnikiem .... [korekcje nie sa takie straszne jak na 500kkm przebiegu :naughty:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz ze ma 500kkm na szafce.?

A moze fura po dziadku z wermahtu i uzywana jako 3 w rodzinie... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz ze ma 500kkm na szafce.?

A moze fura po dziadku z wermahtu i uzywana jako 3 w rodzinie... :wink4:

wyliczylem średnia ... :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze raz wybrane logi, po wymianie filtra. Tym razem na 4 biegu.

Dynamiczne:

http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_297.html

http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_298.html

Co do korekcji na cylindrach

Statyczne:

http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_299.html

ten sam bezpośrednio po testach dynamicznych:

http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_300.html

Co ciekawe korekcje na zimnym silniku wyglądają lepiej

http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_301.html

Co byście obstawiali jako przyczynę wtryski, nieprawidłowa kompresja, popychacze, pompa? Zastanawiam się na spróbowaniem jakiegoś środka do czyszczenia wtrysków jak mixol lub coś tego typu. Nie wiem tylko czy po takiej kuracji nie pojawią się jakieś skutki uboczne. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dobrze ...

co do korekcji to moze byc wszystko ... mozesz zalac jakis specyfik i zobaczyc co sie bedzie dzialo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dobrze ...

co do korekcji to moze byc wszystko ... mozesz zalac jakis specyfik i zobaczyc co sie bedzie dzialo ...

OK, dzięki za odpowiedź. Czyli to, że korekcje są mniejsze na zimnym silniku nic nie podpowiada?

Użyłem środka STP do czyszczenia wtryskiwaczy i oto jak wyglądają korekcje, po rozgrzaniu silnika i przeprowadzeniu jednego testu dynamicznego.

http://rtnet.pl/vaglog/pawel.en15_388.html[br]Dopisany: 05 Czerwiec 2009, 12:06_________________________________________________Panowie, ponownie proszę o analizę logów.

Z moich obserwacji wynika, że przepływomierz klasyfikuje się do wymiany.

W silniku vag znajduje jedne błąd, domyślam się że wynika on z nieprawidłowej pracy przepływomierza.

Control Module Part Number: 028 906 021 F 
Component and/or Version: 1,9l R4 EDC SG   D3I
     Software Coding: 00000
     Work Shop Code: WSC 00000
1 Fault Found:
00575 - Intake Manifold Pressure
   17-10 - Control Difference - Intermittent

Dynamiczne:

Log (004)

Log (000)

Log (008)

Log (001)

Log (011)

Log (003)

Log (010)

Statyczne:

Log (004)

Log (013)

Log (003)

Log (000)

Log (007)

Log (001)

BS:

Log (011)

Log (003)

Log (004)

Log (000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wynika z przeładowania, przepływomierz wygląda zdrowo. Dziwne ta sprężarka działa, niby przeładowuje, ale ciśnienie jest stabilne i N75 nie jest stanie go zbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wynika z przeładowania, przepływomierz wygląda zdrowo. Dziwne ta sprężarka działa, niby przeładowuje, ale ciśnienie jest stabilne i N75 nie jest stanie go zbić.

A przeładowanie nie wynika z nieprawidłowego działania przepływomierza?

W dziale diagnostyka jest napisane, że sprawdzanie turbiny należy zacząć po sprawdzeniu przepływomierza i przy jego prawidłowym działaniu.

Może masz coś namieszane przy wężykach? Chociaż nie wiem, czy jest sens się bawić.

Może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły?

Czy reszta logów wskazuje na jakieś inne niesprawności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przepływomierz działa nieprawidłowo to raczej w drugą stronę - powoduje niedoładowanie (zaniżona ilość powietrza -> cięta dawka paliwa -> mniejsza dynamika spalin-> słabsze wstawanie turbo). Może masz coś namieszane przy wężykach? Chociaż nie wiem, czy jest sens się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywomierz w tym samochodzie jest dobry.

Osobiscie widzialem jeden przypadek zeby LMM tak wycinał dawke paliwa, ze byla mała ilosc spalin do rozpedzenia sprezarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywomierz w tym samochodzie jest dobry.

Osobiscie widzialem jeden przypadek zeby LMM tak wycinał dawke paliwa, ze byla mała ilosc spalin do rozpedzenia sprezarki.

To co w takim razie jest nie tak? I co jeszcze można powiedzieć po logach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kręciłeś cięglem gruszki kiedyś? jak kręciłeś to teraz pokręć tak by przy 4000obr nie było więcej niż 90% wysterowania w dynamicznym logu 011, dynamiczne rób zawsze na trzecim biegu, wszystkie logi do tej pory robiłeś na czwartym biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciegnem gruszki nie kręciłem, chyba, ze w warsztacie albo poprzedni właściciel ale tego nie wiem.

Co do logow to teraz wszystkie robiłem na 4 biegu bo tak zalecali w faq.

Aha i jeszcze jedna rzecz, moze to cos podpowie, jakiś czas temu miałem tak, ze auto ciągnęło ładnie na biegach 1-3 natomiast na 4 ciągnęło do niecałych 3tys obrotow i obroty praktycznie nie rosły. Po przyciśnięciu auta na tych 3tys po jakimś czasie sie odtykał.

W sieci czytałem, ze moze byc walniety n75. Co o tym sądzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walnięty nie jest no ale może być wadliwy lub w warsztacie kręcili sztangą..jak masz w okolicy auto z podobnym silnikiem podmień zaworek N75 i zrób loga 011 dynamicznego na trzecim biegu, będzie pewność czy to sztanga czy N75, chodzi o wysterowanie % w logu 011, nie powinno być powyżej 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walnięty nie jest no ale może być wadliwy lub w warsztacie kręcili sztangą..jak masz w okolicy auto z podobnym silnikiem podmień zaworek N75 i zrób loga 011 dynamicznego na trzecim biegu, będzie pewność czy to sztanga czy N75, chodzi o wysterowanie % w logu 011, nie powinno być powyżej 90%

Kurcze nie zabardzo właśnie mam z czego zamienić, a możliwe jest że ta sztanga się zapieka i dla tego dzieje się czasami tak jak napisałem wcześniej? Zaznaczam, że występowało to tylko na 4 biegu 1-3 było ok, natomiast na 5 nie miałem wtedy jak sprawdzić. A może da się ją jakoś przeczyścić czy nasmarować?

Znalazłem jeszcze coś takiego o n75 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=818572 tylko nie wiem jaki typ jest u mnie i czy dało by z nim radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...